ارتباط با ما

info@dokmeh.co

آینده دیجیتال مارکتینگ چه چیزی را دنبال می‌کند و چه اهدافی دارد؟

در این مطلب از بلاگ شرکت طراحی سایت خلاق دکمه در تهران، شما را با مهم‌ترین اهداف بازاریابی دیجیتال و آینده دیجیتال مارکتینگ آشنا می کنیم تا مسیری که می خواهید انتخاب کنید را بهتر بشناسید.

اهداف و آینده دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال در شرکت طراحی سایت خلاق دکمه در تهران

بازاریابی دیجیتال اهداف بسیاری دارد؛ اما این شما هستید که باید بدانید از دیجیتال مارکتینگ چه می‌خواهید و کدام هدف را دنبال می‌کنید. سپس راهکارهای منتج به آن هدف را شناسایی کنید و مدنظر قرار دهید.

هرآنچه می‌خواهید از آینده دیجیتال مارکتینگ بدانید: این‌جاست

درحالیکه رسانه های آفلاین هر روز مخاطبان بیشتری را از دست می‌دهند، روز به روز به مخاطبان رسانه های آفلاین افزوده می‌شود. حضور کسب و کار‌های مختلف و ارائه خدمات به شیوه‌های جذاب، خلاقانه و سرگرم‌ کننده در فضای آنلاین، افراد را با سنین و شرایط و جغرافیای مختلف زندگی تشویق می‌کند که هرآنچه می خواهند را در کسری از ثانیه در فضای دیجیتال جست‌وجو کنند. به لطف حضور کاردان و کاربر همه چیز در این فضا پیدا می‌شود.

از حق نگذریم آن ضرب‌المثل معروف «از شیر مرغ تا جون آدمیزاد» برای بیان کارامدی فضای دیجیتال صدق می‌کند. از خرید مایحتاج ضروری زندگی گرفته تا دریافت خدمات درمانی و مشاوره و همچنین خدمات شغلی و… همه و همه به وفور در این فضا یافت می‌شود. این شما هستید که برای توسعه کسب و کارتان یا برای دریافت بهترین خدمات باید بتوانید شیوه‌های موثر در پیشرفت این فضا را درک کنید.

رتبه‌بندی اهداف دیجیتال مارکتینگ

وقتی شما فضایی برای کسب و کارتان در فضای دیجیتال راه اندازی می‌کنید، درست است که برای این کار هزینه زیادی را متحمل نشده اید، اما در قبال همان وقت و هزینه‌ای که صرف این کار کرده اید می‌خواهید به حرفه‌تان رونق ببخشید.

این کار جز با جذب مشتریان واقعی میسر نخواهد بود. بنابراین از شیوه های مختلف مانند تبلیغات، برگزاری مسابقات، راه‌اندازی کمپین‌ها، انتشار رپورتاژ آگهی و… می‌کوشید محتوای باکیفیت و خلاقانه ای برای وب سایت یا پیج و کانال فروش خود فراهم کنید.

اگر در حوزه بازاریابی دیجیتال مشغول به کار هستید پیشنهاد می کنیم مقاله “آشنایی با 7 برنامه وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ” از بلاگ شرکت طراحی سایت خلاق دکمه را نیز مطالعه کنید.

در تمام این مسیر و حین انجام هر یک از این کارها باید بدانید چه هدفی دارید و می‌خواهید به کجا برسید. پس قبل از هر چیز باید اهداف‌تان را مشخص کنید. قطعا باید مهم‌ترین اهداف را جلوتر قرار دهید و آنهایی که اهمیت چندانی برایتان ندارند را دورتر بگذارید تا اگر وقت و انرژی مازاد داشتید به آنها بپردازید.

در یک تقسیم بندی جامع و منطقی می‌توان اهداف دیجیتال مارکتینگ و به طور کلی حضور در فشای شغلی آنلاین را به دو دسته اهداف کلی و جزئی تقسیم کرد که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.

اهداف کلی دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

الف)برقراری تعامل صحیح و سازنده با مشتریان، همراهان و حتی بازدیدکنندگان عبوری (به طور کلی مخاطبان)

ب)پیدا کردن و جذب مشتریان واقعی (از طریق ارائه تبلیغات به شیوه های گوناگون)

ج)بازگشت سرمایه اولیه در کوتاه ترین زمان (بدون محاسبه سود)

د)برندسازی در فضای مجازی (کسب نام و اعتبار منحصربه‌فرد خودتان)

ه)تشویق و ترغیب مشتریان به خرید کالا و دریافت خدمات از شما (بعد از جذب مشتریان باید آنها را تشویق کنید که از کالا و خدمات شما حمایت کنید.)

اهداف جزئی دیجیتال مارکتینگ

الف)جذب تعداد زیادی از مشتریان (داشتن مخاطبان و دنبال‌کننده‌های زیاد برای کسب اعتبار یا کسب درآمد از این طریق که واگذاری تبلیغات از سوی سایر کسب و کارها مهم‌ترین دستاورد این موضوع است.)

ب)داشتن بیشترین تعداد بازدیدکننده (بازخوردی همانند هدف قبلی دارد.)

ج)معرفی برند شخصی به همه در فضای آنلاین (وقتی شما برندسازی می‌کنید و کالا و خدماتی را با نام انحصاری خودتان ارائه می‌دهید، می‌خواهید همه آن را ببینند و به محض شنیدن نام آن برند بدانند که از آن شماست و این موضوع می تواند یکی از اهداف شما در بازاریابی دیجیتال باشد.)

د)ارائه آموزش به افراد مختلف (ممکن است شما مهارت و استعدادی داشته باشید و بخواهید آن را به سایرین انتقال دهید. فضای دیجیتال می‌تواند این فرصت را برای شما فراهم کند.)

ه)جذب افراد با استعداد برای توسعه کار و حرفه شخصی (می‌توانید با گذاشتن فراخوان‌های مختلف جذب نیرو انجام دهید و بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت تنها با انتشار چند آگهی نیروهای کارآمد و باهوش و با استعداد را در راستای توسعه کسب و کارتان شناسایی و استخدام کنید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

چنانچه می‌خواهید اهداف‌تان را به شکل صحیح و با اطمینان خاطر از دستیابی به نتیجه مطلوب شناسایی و دنبال کنید، می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. تیم طراحی سایت خلاق دکمه از زمان راه‌اندازی اصولی کسب و کار شما در فضای آنلاین تا توسعه آن کنارتان هستند.

هم در شبکه های اجتماعی و هم با شماره تماس 989196818114+ می توانید با دکمه در ارتباط باشید.