ارتباط با ما

info@dokmeh.co

برقراری ارتباط با مشتری در فروشگاه آنلاین

بررسی نقش و اهمیت ارتباط با مشتری در فروشگاه آنلاین در سال 2021 در بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ و خلاق ترین شرکت طراحی سایت تهران “شرکت دکمه”.

ارتباط با مشتری در فروشگاه آنلاین در خلاق ترین شرکت طراحی سایت تهران

در کسب و کار به شیوه سنتی تنها راه برقراری ارتباط بین فروشنده (ارائه دهنده هر نوع کالا و خدمات) و مشتری (دریافت کننده کالا و خدمات) از طریق مراجعه حضوری امکان‌پذیر بود.

در این صورت فروشنده باید ساعت‌ها در فروشگاه یا شرکت خود منتظر می‌ماند تا کسی برحسب اتفاق از آنجا رد شود و از او خدمات دریافت کند. یا بر اساس برخورد خوبی که با مشتری داشته دوباره برای دریافت خدمات به آنجا مراجعه کند.

در این روش ممکن است روزها خبری از هیچ مشتری‌ها و مراجعه کنندهای نباشد و یا یک روز آنقدر شلوغ شود که نتواند پاسخگوی نیاز همه مراجعه‌کنندگان باشد و به ناچار از ارائه خدمات به برخی از آنها خودداری کند.

ارتباط با مشتری در فروشگاه آنلاین

این‌ها نمونه‌های کوچک و واضحی از مشکلات کسب و کار سنتی ناشی از عدم برقراری ارتباط مداوم و کارآمد میان فروشنده و مشتری هستند. در روش جدید ارائه محصولات در فضای دیجیتال به کمک وب سایت و داشتن فروشگاه آنلاین ، ارتباط میان فروشنده و مشتری آسان و مداوم شده است.

می‌پرسید چطور؟ تیم تولید محتوای آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه در این مطلب به این پرسش پاسخ می‌دهد.

اما در نظر داشته باشید که مهمترین عامل در موفقیت فروشگاه آنلاین ، زیرساخت مناسب برای سایت است. پس اگر قصد سفارش طراحی سایت را دارید می توانید به خلاق ترین شرکت طراحی سایت ایران (ما نمی گوییم! جوایزی که برنده شده‌ایم این را می گویند!) اعتماد کنید.

یک ویترین در دسترس عموم با طراحی سایت

داشتن یک ویترین چشم نواز معرف همه آن چیزی است که شما به مشتری ارائه می‌دهید. ویترین‌ها بهترین موجودی هر کسب و کاری هستند. به همین دلیل پشت چیدمان و تهیه هر ویترین مدت‌ها فکر، به کار بردن مقادیر زیادی سلیقه و خلاقیت و یک تیم حرفه‌ای ایستاده اند.

اما چه کسی این ویترین را می‌بیند؟ در روش کسب و کار سنتی چقدر احتمال دارد افرادی که از مقابل ویترین شما رد می‌شوند همان‌هایی باشند که به شغل شما نیاز دارند؟

پس نیاز به ویترین بزرگ‌تری دارید که همه بتوانند آن را ببیند. وب سایت و فروشگاه آنلاین، ویترین کسب و کار شما در فضای دیجیتال است. شما با به نمایش گذاشتن ویترین کارتان در وب‌سایت می‌توانید مشتری را جذب کنید.

بدون هیچ محدودیتی می‌توانید هرچه برای ارائه دارید را در این ویترین قرار بدهید و به صورت 24 ساعته در معرض دید عموم بگذارید.

پس برای موفقیت بهتر است سفارش طراحی سایت خود را به خلاق ترین شرکت طراحی سایت تهران “دکمه” بسپارید.

در این صورت دیگر مشتری‌ها به افرادی که از مقابل فروشگاه یا شرکت شما عبور می‌کنند خلاصه نمی‌شوند. همه افرادی که در طول شبانه روز به اینترنت دسترسی دارند با سرچ کردن نیاز روزانه‌شان می‌توانند ویترین شما را ببینند و به راحتی خدمات دریافت کنند. داشتن یک طراحی وب سایت منحصربه‌فرد در کسب و کار شما، آسان‌ترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان و توسعه کاری است که انجام می‌دهید.

5 گام برای جذب مشتری با طراحی فروشگاه آنلاین

داشتن یک طراحی فروشگاه آنلاین و طراحی سایت خلاقانه که به صورت اصولی راه‌اندازی و پیاده سازی شده باشد برای شما فواید بسیاری دارد که یکی از آنها امکان برقراری ارتباط آسان با مشتریان یا به طور کلی افرادی است که از کسب و کار شما استقبال می‌کنند.

برای رسیدن به این هدف دست کم 5 راه پیش روی شما گذاشته می‌شود. البته بسته به خلاقیتی که دارید می‌توانید راه‌های بیشتری را در پیش بگیرید. و اما 5 راه آسان و مطمئن از این قرار هستند:

1: خبر رسیدن اجناس جدید را در اسرع وقت به مشتریان می‌دهید

همچنین چنانچه کالایی تمام شده باشد و یا برای مدتی موفق به ارائه آن نبودید و حالا موفق به تکمیل و فروش دوباره آن شده اید، به راحتی می‌توانید به خریداران اطلاع بدهید.

2: مشتریان را از تخفیف‌های فصلی یا سالانه مطلع می‌کنید

ارائه تخفیف به مشتری یکی از راه‌های افزایش فروش و جذب مشتری است که به کمک وب‌سایت به راحتی محقق می‌شود.

3: تشویق مشتری به خرید با برگزاری مسابقه

با برگزاری مسابقات و معین کردن شرایط حضور در مسابقه، مشتریان را تشویق می‌کنید که شما را به دوستان و آشنایشان هم معرفی کنند. به این ترتیب افراد بیشتری با کسب و کارتان آشنا خواهند شد.

4: ترغیب مشتری به خرید دوباره

با در نظر گرفتن جوایز ویژه و مشخص کردن سقف خرید، مشتریان را نسبت به خرید دوباره و چند باره از خودتان ترغیب می‌کنید. در این صورت حتی ممکن است افرادی به صورت خودجوش دست به کار شوند و با معرفی کسب و کار شما به سایرین برایتان مشتری جمع کنند تا شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشند.

5: ارسال کد تخفیف برای مشتریان

برای مشتریان خوش حساب یا آنهایی که در فصل گذشته بیشترین خرید را انجام داده اند و از شما خدمات دریافت کرده اند، کد تخفیف خرید ارسال می‌کنید تا باز هم به خرید کردن و ارتباط با شما تشویق شوند.

برای سفارش طراحی سایت و فروشگاه آنلاین می توانید از اینجا با کارشناسان و طراحان خلاق ترین شرکت طراحی سایت تهران “دکمه” در ارتباط باشید.