ارتباط با ما

info@dokmeh.co

دلایل افت رتبه وب سایت در گوگل

برای پیشگیری از بروز مشکلاتی از جمله افت رتبه وب سایت در گوگل و موتورهای جستجو بهتر است با مهم‌ترین دلایل افت رتبه سایت که توسط تیم تولید محتوای آژانس دیجیتال مارکتینگ و بهترین شرکت طراحی سایت تهران “دکمه” بررسی و تحقیق شده است، آشنا شوید.

دلایل افت رتبه وب سایت در گوگل در بهترین شرکت طراحی سایت تهران

افت رتبه وب سایت در گوگل و بهبود آن با سئو سایت

هنگامی که شما اقدام به راه‌اندازی و طراحی سایت در فضای دیجیتال می‌کنید، از تمام توان و امکانات خود استفاده می‌کنید که این سایت از میان سایت های رقیب بالا بیاید و بیشتر دیده شود. بهبود کیفیت و ارتقا جایگاه سایت همان مهارتی است که سئوکاران خوب با آن آشنا هستند. حالا شرایطی را در نظر بگیرید که وقت و انرژی زیادی را صرف سایت کرده اید و حسابی بالا آمده است.

آنقدر شناخته شده است که جزو چند سرچ اول در موتورهای جستجو قرار گرفته است. به ناگهان متوجه افت رتبه سایت می‌شوید. تا جایی که از دسترس کاربران دور شده و به راحتی و با سرچ کلمات کلیدی ساده قابل رویت نخواهد بود. این یک ضربه بزرگ به عملکرد سایت و کسب و کار شما خواهد بود.

افت رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل به دلایل طبیعی

کارشناسان تاکید می‌کنند که هنگام بروز هر نوع تغییر در وضعیت سایت، قبل از هر اقدامی باید علت آن را پیدا کنید. اما گاهی ممکن است افت رتبه سایت بدون هیچ علت ساختاری اتفاق افتاده باشد. در این شرایط می‌گویند که عوامل طبیعی منجر به بروز افت رتبه سایت شده است.

حالا این عوامل طبیعی چه چیزهایی هستند؟ کاهش جستجوهای کاربران، گران شدن ناگهانی نرخ اینترنت، کاهش سرعت اینترنت کاربران، قرار گرفتن در زمان تعطیلات، وقوع حوادث مهم اجتماعی، آغاز فعالیت‌های فصلی کاربران و بسیاری از این قبیل موارد که نشان می‌دهد کاربران به صورت طبیعی سرگرم کار و فعالیت‌های شخصی خودشان هستند. در چنین مواردی با برگزاری مسابقات و اعمال تخفیف یا ارائه جوایز می‌توانید افت رتبه سایت را جبران کنید.

اختلال در سرعت بارگذاری اطلاعات سایت

کاربران می‌خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعاتی که می‌خواهند را کسب کنند. بنابراین سرعت بارگذاری اطلاعات روی سایت شما اهمیت زیادی در کسب رضایت کاربران دارد. اگر کاربر وارد سایت شما شود و در زمان کوتاهی به آنچه که می‌خواهد نرسد، قطعا سایت شما را ترک می‌کند.

در این صورت گوگل متوجه می‌شود که نتوانسته اید رضایت کاربران را کسب کنید و آنچه می‌خواهند را ارائه بدهید. این برای شما یک امتیاز منفی است و منجر به افت رتبه سایت‌تان خواهد شد.

اگر به حوزه بهینه سازی سایت و دیجیتال مارکتینگ علاقه مندید پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه با بازاریابی ایمیلی ترافیک وب سایت را افزایش دهیم؟” از بلاگ دکمه ” بهترین شرکت طراحی سایت تهران ” را نیز مطالعه کنید.

بنابراین زمان انتظار کاربران برای دستیابی به اطلاعات را به حداقل برسانید. برای رسیدن به یک محتوا کاربر را بین چندین صفحه سرگردان نکنید. همه قوانین گوگل را به درستی رعایت کنید تا از نظر ربات‌های گوگل امتیاز خوبی بگیرید.

افت رتبه وب سایت به علت افزایش فعالیت سایت‌های رقیب

شاید شما بعد از انجام فعالیت‌های متنوع به خصوص در زمینه بهینه سازی و سئو سایت جایگاه خوبی برای سایت‌تان در گوگل کسب کنید؛ اما باید بدانید که این جایگاه ابدی نیست. اگر دست از تلاش بردارید افت خواهید کرد. روزانه چندین سایت با محتوای مشابه سایت شما فعالیت می‌کنند که اگر شما متوقف شوید بی‌شک از شما جلو می‌افتند.

بنابراین همواره باید محتوای مناسب و جذاب تولید کنید. عکس و فیلم‌های آموزنده مرتبط با کار و فعالیت‌تان بارگذاری کنید. مسابقات جذاب فصلی یا ماهانه برگزار کنید. با کاربران‌تان تعامل خوبی داشته باشید و … تنها با انجام مداوم این کارها است که میدان را برای رقبا خالی نخواهید کرد.

بروز اختلالات و خطاهای ساختاری بر روی سایت

اگر حتی برای یک بار گذرتان به سایت‌های مختلف افتاده باشد، با کلمه ارور (Error) آشنا هستید. ارور یا خطای سایت همان اتفاقاتی است که منجر به عدم دسترسی کاربر به اطلاعات و خروج از فضای وب می‌شود. اعلام خطای سایت ممکن است به دلیل ایجاد اختلال در سرورهای سایت، تصاویری که درست و کامل بارگذاری نشده اند، لینک‌های شکسته و حذف یک صفحه از گوگل بروز کرده باشند.

این چهار مورد از جمله شایع‌ترین دلایل اعلام خطا است؛ اما ممکن است به هزار و یک دلیل دیگر سایت شما ارور دهد. این موضوع منجر به افت چشمگیر رتبه سایت می‌شود و در کوتاه ترین زمان باید علت آن شناسایی و رفع شود.

هک شدن سایت توسط هکرهای فضای مجازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر ماهیت فضاهای کاربری، رد پای هکرها را همه جا می‌بینیم. در ارتباط با وب سایت‌ها باید بدانید که حفظ امنیت سایت، محافظت از اطلاعات و فضای کار دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) مهم‌ترین فاکتوری است که نباید اجازه بدهید هکرها به آن دسترسی داشته باشند و آن را به مخاطره اندازند.

اگر سایت شما هک شود گوگل آن را با برچسبی مشخص می‌کند که همه متوجه شوند سایت به دست بیگانگان افتاده است. در این صورت تا حد امکان از بروز جرایم احتمالی جلوگیری می‌شود. اما این برچسب منجر به افت قابل توجه رتبه سایت می‌شود. بعد از برطرف شدن مشکل و نجات سایت باید درخواست بازبینی مجدد وضعیت وب سایت را به گوگل ارائه بدهید.

افت جایگاه سایت هنگام آپدیت جدید گوگل

گوگل همواره در حال به روز رسانی و ایجاد تغییراتی در وضعیت سئو سایت‌ ها است. به همین دلیل ممکن است شما بدون اینکه هیچ فعالیت خاصی انجام داده باشید دچار افت رتبه در گوگل شوید. چون در به روز رسانی جدید الگوریتم های گوگل احتمالا یکی از فاکتورها را رعایت نکرده اید.

بررسی افت رتبه سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

برای عبور از این مرحله و بازگشت به جایگاه قبلی در رنکینگ گوگل، باید از تغییرات آپدیت جدید گوگل مطلع شوید و به صورت حرفه‌ای آنها را روی سایت خود اعمال کنید. در چنین مواقعی برای اینکه فرصت را از دست ندهید بهتر است از یک سئوکار حرفه‌ای برای بهینه سازی و سئو سایت کمک بگیرید.

پنالتی شدن سایت توسط گوگل و افت رتبه وبسایت

زمانی که موتور جستجوی گوگل اقدام به ایجاد تغییراتی در فضای وب یا سایت ها می‌کند، پیامی برای ادمین سایت ارسال می‌شود که براساس آن می‌داند باید برای بهبود کیفی فضای سایت شخصی‌اش چه کند. یکی از پیام‌های ارسالی گوگل به ادمین، پنالتی شدن سایت توسط گوگل است. به جرات می‌توان گفت این بدترین پیامی است که ادمین یک سایت می‌تواند بعد از کلی تلاش برای بالا آمدن سایت‌اش دریافت کند.

براساس این پیام به ادمین گفته می‌شود که به دلیل زیر پا گذاشتن یا نادیده گرفتن برخی از قوانین و دستورالعمل‌های گوگل، توسط گوگل جریمه شده است. در چنین شرایطی سایت مذکور با افت رتبه در گوگل مواجه خواهد شد.

ایجاد تغییرات ناگهانی بر روی بک لینک‌ها

حتما می‌دانید که بک لینک‌ها از جمله مواردی هستند که به سایت شما امتیار و اعتبار می‌بخشند. اما چنانچه از این بک لینک‌ها درست استفاده نکنید نتیجه عکس خواهید گرفت.

توجه کنید که خرید یا اجاره بک لینک منجر به کاهش رتبه سایت شما می‌شود. پس فریب تبلیغات در این زمینه را نخورید. شما باید از یک تیم حرفه‌ای برای ایجاد تغییرات باکیفیت و طبیعی و به هنگام در بک لینک‌ها استفاده کنید.

ثبت نرخ پرش بالای سایت توسط گوگل

جستجوگرها و آمارگیرنده‌های گوگل به صورت جدی و مداوم عملکرد سایت‌ها و برخورد کاربران با آنها را بررسی می‌کنند. چنانچه چند کاربر وارد سایت شما شوند و به محض ورود فضای وب را ترک کنند، یا وارد سایت شما شوند اما صفحه ای را سرچ نکنند و بعد از مدت کوتاهی از سایت‌تان خارج شوند و اعمالی از این قبیل که نشان می‌دهد سایت شما عملکرد مناسبی برای جذب کاربر ندارد، اعتبار سایت شما در گوگل پایین می‌آید.

زمانیکه اعتبارسنجی گوگل منجر به افت رتبه سایت شما شود، از دسترس کاربران دور خواهید ماند و این بدترین اتفاقی است که برای یک کسب و کار در فضای مجازی می‌افتد. با بهبود محتوای سایت، استفاده از گرافیک زیبا و جذاب و طراحی سایت منحصر به فرد، بارگذاری تصاویر و ویدئوهای آموزنده و کوتاه، ارائه خدمات رایگان و کارهایی از این قبیل می‌توانید کاربر را برای مدت طولانی‌تری در سایت‌تان نگهدارید تا درگیر افت رتبه در گوگل نشوید.

تماس با دکمه : بهترین شرکت طراحی سایت تهران

برای عبور از مشکلات ناشی از افت رتبه سایت در گوگل، پیش از هر اقدامی باید علت تغییر جایگاه و افت رتبه مشخص شود. بعد از آن با اجرای دستورالعمل‌های کاربردی باید اقدامات لازم در راستای بهبود کیفیت سایت و بالا آمدن مجدد در جستجوی گوگل انجام شود.

کارشناسان سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه آماده بهبود کیفی و رفع مشکلات احتمالی سایت شما و ارائه مشاوره های حرفه ای در زمینه طراحی سایت و سئو سایت به شما هستند.

منبع : Dokmeh

در شبکه های اجتماعی نیز با شرکت طراحی سایت دکمه همراه باشید تا از جدیدترین اطلاعات در زمینه دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت آگاه شوید.