ارتباط با ما

info@dokmeh.co

10 مرحله افزایش ترافیک سایت با بازاریابی محتوا

اگر شما هم صاحب یک وب‌سایت هستید و کسب‌وکارتان وابسته به اینترنت است پس حتماً به دنبال راه‌های افزایش ترافیک سایت خود هستید! در این مطلب از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت دکمه به آموزش گام‌به‌گام افزایش ترافیک وبسایت با بازاریابی محتوا پرداخته‌ایم.

افزایش ترافیک سایت با بازاریابی محتوا در شرکت طراحی سایت دکمه در تهران

افزایش ترافیک سایت با بازاریابی محتوا

این سؤال که چگونه می‌توان باعث افزایش ترافیک سایت شد، همواره در ذهن وب مستران، بلاگرها و بازاریابان دیجیتال وجود دارد. از آنجا که الگوریتم‌های موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی دائماً در حال تغییر هستند، پس باید اطلاعات خود را در این زمینه آپدیت نگه دارید تا دچار افت ترافیک نشوید.

بازاریابی محتوا فرآیند ایجاد، انتشار و توزیع انواع مختلف محتوا برای دسترسی بیشتر به مخاطبان است. در واقع هر تاکتیک بازاریابی که باید کاری با محتوای نوشتاری، بصری، صوتی یا تصویری انجام دهد را نمی‌توان به‌عنوان بازاریابی محتوا مطرح کرد.

اما نترسید! آن‌قدرها هم سخت نیست در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل این روش را به‌صورت واضح‌تر برایتان بیان کنیم.

1: ایجاد تقویم محتوایی

یک تقویم محتوایی برای مقالات درواقع یک برنامه‌ریزی جامع است که کلیه فعالیت‌های انتشاراتی شما را در کانال‌های مختلف توزیع محتوای وب سایت، وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی و غیره را پوشش می‌دهد. هدف از تقویم محتوایی این است که دید واحدی از کلیه فعالیت‌های شما ارائه دهد و پیشرفت را پیگیری کند.

2: تنظیم دستورالعمل نگارش محتوا

دستورالعمل نوشتن محتوا به استانداردسازی کیفیت محتوایی که تولید می‌کنید، کمک می‌کند. در واقع شامل راهنمای استایل برای وب سایت است که جزئیات زیر را ارائه می‌دهد:

الزامات قالب‌بندی محتوا
لحن موردنظر
طول محتوا
استفاده از تصویر
بررسی واقعیت و استناد به الزامات
لینک‌های داخلی و خارجی
گردش کار ویراستاری
الزامات سئو و بهینه‌سازی

3: فرآیند ساده‌سازی و داکیومنت نویسی

هدف تقویم محتوایی و دستورالعمل نگارش محتوا این است که به شما در استانداردسازی فرآیند تولید محتوا کمک کند. به طوری که هر نویسنده‌ای که با آن کار می‌کنید انتظارات شما را درک کرده و محتواهای جدیدی را مطابق با همه الزامات تولید می‌کند.

این دو مورد در واقع یک سیستم پایه برای فرآیند بازاریابی محتوای داکیومنت تنظیم می‌کنند. یک جریان کاری سیستماتیک و تکرارپذیر برای تولید، ویرایش، انتشار و توزیع محتوا.

اگر به حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه مندید و یا قصد سفارش طراحی سایت در تهران را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله “6 وب سایت الهام بخش برای ایجاد ایده های طراحی وب سایت” از بلاگ دکمه را مطالعه کنید.

4: ایجاد محتوای آموزشی و مشاوره‌ای

هنگامی که یک سیستم رسمی برای مدیریت تولید و کیفیت محتوا تعیین کردید، وقت آن می‌رسد که شروع به نوشتن کنید. بر اساس جامعه هدف و پرسونای مخاطبانتان و همچنین بازار رقابتی، نوع محتوایی را که می‌خواهید تولید کنید، تعیین کنید.

برخی از انواع محبوب محتوای بازاریابی عبارت‌اند از :

پست‌های وبلاگ
مقالات سفید
کتاب‌های الکترونیکی
مطالعات موردی
پست‌های رسانه‌های اجتماعی
ویدئوها
پادکست‌ها
اینفوگرافیک
محتوای تأثیرگذار
محتوای ایجاد شده توسط کاربر

برای افزایش ترافیک وب سایت، در درجه اول نیاز به پست‌های بلند بلاگ و راهنماهای آموزشی و مشاوره‌ای است.

5: جمع آوری داده‌ها و انتشار گزارش‌ها

رسیدن به ترافیک برای یک وب‌سایت جدید سخت است. به‌خصوص، زمانی که هنوز برنامه مناسبی برای محتوای کپی رایتینگ به‌صورت روزانه نداشته باشید. پس در روزهای اول بر کیفیت تمرکز کنید نه بر کمیت. وارد اینترنت شوید و در مورد صنعت خود اطلاعات جمع‌آوری کنید، سپس آن‌ها را به‌صورت یک گزارش جامع جمع‌آوری کنید و در وب‌سایت خود منتشر کنید.

این روش به شما کمک می‌کند تا یک محتوای همیشه سبز داشته باشید که در واقع این نوع محتوا باعث افزایش ترافیک در طول زمان برای سایت شما می‌شود.

همچنین با ارسال محتواهای سئو شده به گوگل سیگنال قوی برای رتبه‌بندی ارسال می‌کنید که باعث معتبر شدن شما از نظر این موتور جستجوی مهم می‌شود.

از بازتولید محتوا نیز استفاده کنید، محتواهای قدیمی خود را در کانال‌های مختلف، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، وبلاگ نویسی مهمان و غیره منتشر کنید. همچنین می‌توانید از فرمت‌های مختلف محتوای نوشتاری، صوتی، تصویری و بصری استفاده کنید.

6 : شروع به تولید و انتشار پادکست کنید

حتماً می‌دانید این روزها استفاده از پادکست در همه کشورها و به همه زبان‌ها افزایش یافته است. محبوبیت روزافزون پادکست آن را به یک ابزار عالی برای ایجاد و افزایش ترافیک تبدیل کرده است.

می‌توانید به توضیحاتی که در پادکست ذکر کرده‌اید، لینک اضافه کنید، نام وب‌سایت خود را بیان کنید و درواقع از این طریق خود را تبلیغ کنید.

7: یک کانال یوتیوب راه‌اندازی کنید

یوتیوب هر سال در حال بزرگ‌تر و گسترده‌تر شدن است. آمارها نشان می‌دهد که در سال 2020 مردم روزانه بیش از یک میلیارد ساعت ویدئو در این پلتفرم مشاهده کرده‌اند!

با راه‌اندازی یک کانال یوتیوب و انتشار ویدئو در آن، می‌توانید برخی از آن بازدیدها را به سمت وب‌سایت خود بکشید. از این شبکه اجتماعی می‌توانید برای تبلیغ محتواهای مختلف خود، محصولات، دوره‌های آموزشی و غیره استفاده کنید.

8: استفاده مجدد از محتواها

پست‌های وبلاگ عالی، ماندگاری طولانی دارند. می‌توانید بعد از مدتی از محتواهایی که در سایت منتشر کرده‌اید، در جاهای دیگر استفاده کنید. مثلاً به‌عنوان پست شبکه اجتماعی، چارت‌ها و pdf ها یا گرافیک‌های قابل دانلود، در بازاریابی ایمیلی و غیره استفاده کنید.

9: پست مهمان و مطبوعاتی بنویسید

برای دسترسی بیشتر به مخاطبان و بازگرداندن ترافیک به وب‌سایت خود، باید وبلاگ نویسی را در وب‌سایت‌های دیگر شروع کنید. با یک جستجو در گوگل می‌توانید این نوع وب‌سایت‌ها را پیدا کنید.

10: محتوای قابل لینک دهی ایجاد کنید

دارایی قابل پیوند و لینک دهی درواقع یک محتوای عمیق است که از نظر راهبردی برای بک لینک سازی بهینه شده است. مثلاً: چشم‌انداز کسب‌وکارتان، آموزش موردی عمیق، تحقیقات یونیک و ارجینال، داستان‌سرایی بر اساس داده‌های منحصر به فرد، مصاحبه، ابزارهای آنلاین رایگان.

به عبارتی می‌توان گفت یک دارایی قابل پیوند عبارت است از هر محتوای منحصر به فرد که دارای مجموعه‌ای از بینش‌های ارزشمند دیگران ممکن است بخواهند در محتوا و نوشته‌های خود به آن‌ها اشاره کنند.

جهت سفارش طراحی سایت و دریافت خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید علاوه بر شماره‌های تماس موجود در صفحه درباره ما، در شبکه‌های اجتماعی نیز با تیم دکمه در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت شرکت طراحی سایت دکمه