ارتباط با ما

info@dokmeh.co¬

اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی در سال 2021

در این مقاله از وب سایت دکمه بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در تهران قصد داریم شما را با یک مفهوم جدید و پرکاربرد در دنیای رقابتی بازاریابی امروزی آشنا کنیم: نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای! تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی آشنا شوید.

اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی، بازاریابی گوشه ای در بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در تهران شرکت دکمه

بازاریابی گوشه ای یا نیچ مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی گوشه ای یا جا ویژه یک روش جدید در بازاریابی است که در آن بر روی یک گروه خاص از مشتریان تمرکز می‌شود.

در واقع در این روش به‌جای اینکه برای معرفی و فروش محصول و خدمت روی همه مشتریان تمرکز شود، فقط بر روی یک گروه خاص و در واقع بر یک بازار هدف کوچک تمرکز می‌شود.

لذا برای استفاده از این روش در ابتدا لازم است که آن گروه هدف یا بازار نیچ متناسب با محصول و خدمتتان را پیدا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از ادامه مطلب، مقاله 7 راهکار موفقیت در دیجیتال مارکتینگ از بلاگ دکمه ” بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در تهران ” را نیز مطالعه کنید.

مراحل نیچ مارکتینگ در بازاریابی

برای استفاده از این روش در ابتدا باید به خوبی آگاهی خود را از آن بالا ببرید و سپس به صورت هدفمند به آن ورود کنید. به این منظور لازم است که مراحلی را طی کنید تا بتوانید نهایت سود را از این روش داشته باشید.

در این بخش برخی از مراحل اولیه برای ورود و استفاده از این روش مارکتینگ را به صورت خلاصه برای شما لیست کرده‌ایم :

در گام اول باید حوزه کاری خود را مشخص کنید، سپس به تحقیق و برنامه‌ریزی بپردازید تا با حوزه بازار خود و همچنین رقبای موجود بیشتر آشنا شود. مشتریان خود را بشناسید و تحقیق کنید که آن‌ها بیشتر به چه چیزی علاقه دارند و از همه مهم‌تر اینکه نیاز مشتری‌ها را پیدا کنید.

برای بازاریابی گوشه‌ای به چه چیزهایی نیاز دارید

حالا که با اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی و مراحل اولیه برای شروع استفاده از آن، آشنا شدید، لازم است ابزارهای آن را هم بشناسید. تا با فراهم کردن آن‌ها بتوانید بهترین نتیجه را از این استراتژی بازاریابی دریافت کنید.

به‌طور خلاصه مهم‌ترین ابزارهای نیچ مارکتینگ در بازاریابی عبارت‌اند از : تبلیغات محیطی مانند بیلبوردها و تراکت و بروشور و …، شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و لینکدین و … ، طراحی وب سایت و راه‌اندازی آن، پنل پیامکی که با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را برای این روش بازاریابی در پی خواهد داشت.

بررسی و تحلیل اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی

تا اینجای مقاله با تعریف بازاریابی گوشه‌ای، مراحل شروع و استفاده از آن در بازاریابی و ابزارهای مورد نیاز برای استفاده از آن آشنا شدید.

حال نوبت به آن رسیده که در خصوص اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی صحبت کنیم.

همان‌طور که اشاره شد این روش بیشتر برای کسب و کارهای کوچک و نوپا و استارتاپ ها مناسب است تا بتوانند در بدو ورود خود به بازارهای ملی و بین المللی، جامعه هدف و مشتریان خود را پیدا کنند.

این روزها اهمیت نیچ مارکتینگ در بازاریابی بر کسی پوشیده نیست. اما در این بخش به اختصار شما را با مهم‌ترین مزایایی که این روش می‌تواند برای کسب و کارها در فضای رقابتی امروز در پی داشته باشد آشنا می‌کنیم.

مزایای بازاریابی گوشه ای در مارکتینگ

مهم‌ترین نتایج و مزایای بازاریابی گوشه ای عبارت‌اند از : ریسک‌پذیری کمتری دارد زیرا در ابتدا فقط بر روی بخش کوچکی از مشتریان سرمایه‌گذاری می‌کند. باعث رشد سریع کسب و کار خواهد شد.

چون بر یک بازار هدف خاص تمرکز می‌کند پس رقیب کمتری نیز خواهد داشت. باعث شهرت شما در بین یک جامعه هدف خاص می‌شود. با تمرکز بر یک بخش کوچک، مشتری‌های بیشتری را جذب می‌کنید و در نتیجه به سود بیشتری می‌رسید. باعث بهبود سئوی وب سایت و افزایش ورودی ارگانیک به سمت سایت شما نیز خواهد شد.

در این مقاله از بلاگ دکمه، بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در تهران ، سعی کردیم به طور خلاصه شما را با نکات کلیدی در این روش نوین بازاریابی آشنا کنیم.

در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا با هرکدام از جزئیات موجود در این روش نوین بازاریابی بیشتر آشنا شوید. همچنین می‌توانید در شبکه های اجتماعی نیز با دکمه همراه باشید.