ارتباط با ما

info@dokmeh.co

تاثیری که میزان بازدید وب سایت بر بهبود سئو سایت دارد

یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که دستیابی به دیده شدن در گوگل و بهبود سئو سایت و بهینه سازی سایت را ممکن می‌سازد، افزایش تعداد بازدید کنندگان وبسایت است که در این مقاله از بلاگ بهترین شرکت طراحی سایت تهران “دکمه” مفصل در این باره می‌خوانیم.

بهبود سئو سایت در بهترین شرکت طراحی سایت تهران دکمه

اهمیت بهبود سئو سایت و بهینه سازی سایت

امروزه با ورود کسب و کارهای مختلف به فضای دیجیتال، از هر موضوعی که در نوار جستجوی گوگل سرچ کنید، ده‌ها و صدها و چه بسا وب سایت‌های بیشتر، با محتوای یکسان بالا می‌آید. سپس کاربر می‌تواند از میان لینک سایت‌هایی که مشاهده می‌شود یکی را انتخاب کند و وارد آن شود.

پیشرفت تکنولوژی و آگاهی از عملکرد دیجیتال مارکتینگ ثابت کرده است، اینکه قرعه به نام کدام سایت بیفتد و کاربر از محتوای کدام سایت بهره‌مند شود به هیچ وجه اتفاقی نیست. دارندگان وب سایت‌ها با اعمال کارهایی در وضعیت بهینه سازی و سئو سایت می‌توانند از اقبال عمومی برخوردار شوند و در جایگاهی قرار بگیرند که جزو ده سرچ برتر صفحه اول جستجوی گوگل نمایش داده شود.

یا اینکه دست کم در صفحات دو و سه قرار بگیرند و از دسترس کاربران دور نشوند. این همان چیزی است که همه دارندگان وب سایت‌ها در فضای دیجیتال هدف قرار می‌دهند و می‌خواهند به آن برسند.

بازدید مستقیم کاربران از سایت

اگر دارنده یک سایت در فضای دیجیتال باشید و از طریق روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ می‌کوشید تا افراد بیشتری به جمع کاربران شما بپیوندند، حتما می‌دانید که اولین و مهم‌ترین گام برای جذب تعداد بیشتری از کاربران در این اقیانوس بی‌انتهای دنیای آنلاین این است که محتوای سایت خود را به شکل مطلوب ارتقا دهید.

اگر به حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه مندید و یا کسب و کار آنلاین دارید پیشنهاد می کنیم مقاله “آینده دیجیتال مارکتینگ چه چیزی را دنبال می‌کند و چه اهدافی دارد؟” از بلاگ دکمه، بهترین شرکت طراحی سایت تهران را نیز مطالعه کنید.

محتوای سایت باید انقدر جذاب باشد و انقدر کلمات کلیدی مناسب (آنچه بر اساس دانش و تجربه سئوکاران مشخص می‌شود) و پرکاربرد داشته باشد که هر کاربری به محض رجوع به نوار جستجوی گوگل، از بین صدها سایت مستقیم به سایت شما راهنمایی شود.

برای داشتن محتوای جذاب و متنوع باید محتوای مکتوب درخور توجه و مناسبی داشته باشید. اطلاعات جامع و متنوعی به کاربر ارائه دهید. همچنین باید با کمک تصاویر و آپلود کردن فیلم‌هایی (بهتر است کوتاه باشد) متناسب با محتوا کاربران بیشتری را جذب کنید.

در نهایت کاربران با توجه به محتوای سایت شما از چند طریق وارد فضای وب سایت شما می‌شوند. ممکن است لینک سایت شما را در صفحه دیگری دیده باشند و با کلیک کردن بر روی آن وارد وب سایت شوند. ممکن است بعد از جستجو در نوار گوگل لینک شما را دیده باشند و وارد شوند.

ممکن است لینک را مستقیما در نوار جستجوی گوگل تایپ یا کپی کنند و وارد وب سایت شما شوند و… در همه این قبیل موارد بازدید کنندگان وارد سایت شما می‌شوند و می‌توانند به بیشتر دیده شدن شما و در نتیجه پیشی گرفتن از رقبا کمک کنند.

موفقیت در بهینه سازی و سئو سایت

موفقیت شما در این مرحله به سه عامل بستگی دارد که در ادامه می‌خوانید.

سئو و بهینه سازی سایت و دیجیتال مارکتینگ در شرکت طراحی سایت دکمه

1: زمان سپری شده در سایت

قبل‌تر گفتیم که برای داشتن سایت موفق باید محتوای جذاب و متنوعی داشته باشید. هرچه دایره جزییات محتوای شما برای بازدید کنندگان بیشتر باشد، وقت بیشتری را در سایت شما می‌گذرانند.

بازدیدکنندگان با گذراندن زمان در سایت شما دانسته یا نادانسته به شما کمک می‌کنند که امتیاز بگیرید. هرچه این امتیاز بیشتر باشد سایت شما به اصطلاح سریع‌تر بالا می‌آید و در مقایسه با رقبا در وضعیت بهتری قرار می‌گیرد.

2: تعداد صفحات بازدید شده در هر بار مراجعه

یکی دیگر از مواردی که به بالا آمدن سایت شما کمک می‌کند این است که آمار سایت گویای این باشد که بازدیدکنندگان بعد از ورود به سایت شما چند صفحه را مشاهده و مطالعه کرده اند. این مورد هم به محتوای سایت شما اشاره مستقیم دارد.

اگر محتوای جذابی داشته باشید بازدیدکننده بعد از مشاهده صفحه اولی که سرچ کرده است به صفحات بعدی که لینک آنها را در انتهای مطلب دیده می‌رود و از آنجا هم باز به صفحه های بعدی. هر چه این گشتن در میان صفحه‌ها بیشتر ادامه داشته باشد امتیاز وب سایت شما در رنکینگ دیجیتال مارکتینگ بیشتر می‌شود.

3: سنجش نرخ پرش سایت

نرخ پرش سایت در اخذ امتیاز منفی یا مثبت برای بالا آمدن سایت شما اهمیت بسیاری دارد. حالا قطعا می‌پرسید این یعنی چی؟ ممکن است کاربر بعد از ورود به سایت شما به طور کلی از فضای وب (از برنامه) خارج شود. در صورتی که این کار چند بار تکرار شود، گوگل پیام منفی دریافت می‌کند و متوجه می‌شود که وب سایت شما مشکلی دارد.

در این صورت برای جلوگیری از خروج بیشتر بازدیدکنندگان، دسترسی به سایت شما را محدود می‌کند و شما را به درجات پایین‌تر از سایر رقبا انتقال می‌دهد. این برای شما که مدت‌ها وقت و هزینه صرف کرده اید که سایت‌تان بالا بیاید اصلا پیامد خوبی ندارد. بنابراین باید حواس‌تان علاوه بر تولید محتوای جذاب به کیفیت فنی سایت و سئو تکنیکال هم باشد.

ارتباط با بهترین شرکت طراحی سایت تهران

شرکت طراحی سایت دکمه با سال ها سابقه در زمینه طراحی و راه اندازی سایت‌های حرفه‌ای و اختصاصی آماده است تا با تولید محتوای جذاب، رعایت نکات ضروری سئو و پشتیبانی 24 ساعته از فضای وب سایت شما، لینک سایت برند شما را به بالاترین سطح ممکن در نوار جستجوی گوگل ارتقا دهد. پس با ما در ارتباط باشید.

دکمه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.