ارتباط با ما

info@dokmeh.co📬

تکنیک‌ های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه : 12 نکته‌ای که باید بدانید

در این مقاله از وب سایت بهترین شرکت طراحی وب سایت در تهران “شرکت دکمه” قصد داریم شما را با تکنیک های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در بهینه سازی و سئو وب سایت ‌ها برای موتورهای جستجو آشنا کنیم.

بررسی تکنیک های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه در بهترین شرکت طراحی وب سایت در تهران، شرکت دکمه

تکنیک‌ های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در بهینه سازی و سئو وب سایت

در ابتدا و قبل از معرفی تکنیک‌ های سئو کلاه سفید یا کلاه سیاه مقاله را با تعریفی کوتاه از بهینه سازی و سئو وب سایت آغاز می‌کنیم. به طور کلی بهینه سازی و سئو وب سایت به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن شما موتورهای جستجو و کاربران را به سمت سایت خود می‌کشانید.

این فرآیند شامل قوانین و اصول بسیاری است که در مقالات بعدی از وب سایت دکمه ” بهترین شرکت طراحی وب سایت در تهران ” به طور کامل این پروسه را به شما آموزش خواهیم داد.

در ابتدا لازم است با انواع روش های بهینه سازی و سئو وب سایت که عبارتند از تکنیک های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در بهینه سازی آشنا شوید. تا با آگاهی از مزایا و معایب این روش‌ها در مسیر درست گام بردارید.

در دنیای بهینه سازی و سئو وب سایت برای موتور جستجو یا SEO (Search engine optimization) تصورات غلطی وجود دارد که عده‌ای آن‌ها را به عنوان تکنیک‌های قانونی سئو معرفی می‌کنند. در صورتی که اگر با آنها آشنایی کافی نداشته باشید ممکن است دچار آسیب و پنالتی از سمت گوگل شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش طراحی سایت با وردپرس از بلاگ دکمه را مطالعه کنید تا کاربری آسان این سیستم مدیریت محتوا برای سئوی سایت آشنا شوید.

تکنیک‌ های سئو کلاه سفید یا کلاه سیاه ؟

درست مانند کابوی‌هایی که برای متفاوت کردن “آدم‌های خوب” از “آدم‌های بد” کلاه سفید و کلاه سیاه می‌پوشیدند، تکنیک‌ های سئو کلاه سفید یا کلاه سیاه نیز بیانگر اقدامات خوب و بد در دنیای سئو است :

تکنیک‌ های سئو کلاه سفید : روش‌هایی هستند که موجب بهبود رتبه بندی صفحات سایت در نتایج موتورهای جستجو یا SERP (Search engine results page) از دید کاربر و همچنین از دید گوگل می شوند. در بازه زمانی طولانی‌تری به نتیجه می‌رسد اما اثر آن ماندگار و بلندمدت خواهد بود.

تکنیک ‌های سئو کلاه سیاه : روش‌هایی هستند که ممکن است رتبه بندی SERP بالاتری برای سایت ایجاد کنند. اما غیراخلاقی هستند و دستورالعمل‌های موتور جستجو را نقض می‌کنند. به عبارتی در بازه زمانی کوتاه‌تری به نتیجه می‌رسند اما اثر آنها کوتاه مدت است و ممکن است باعث پنالتی از سمت گوگل شود.

معرفی تکنیک های سئو کلاه سفید برای بهینه سازی و سئو وب سایت

معرفی تکنیک های سئو کلاه سفید

در ادامه این مقاله از وب سایت دکمه، بهترین شرکت طراحی وب سایت در تهران ، برخی از بهترین و مهم‌ترین تکنیک های سئو کلاه سفید که می‌توانید برای “بهینه سازی سایت طبق قوانین و مقررات موتورهای جستجو” برای تقویت وب‌سایت خود استفاده کنید را معرفی کرده‌ایم:

 • محتوای با کیفیت
 • کلمات کلیدی مرتبط با به محتوا
 • عنوان صفحه و توضیحات متا شامل کلمات کلیدی
 • زبان نشانه گذاری کاملاً ساختاریافته
 • لینک‌های ورودی معتبر (لینک سازی داخلی و خارجی به صورت ارگانیک)
 • زمان بارگیری سریع صفحه


توضیح روش ها و تکنیک های SEO کلاه سفید

منظور از محتوای با کیفیت، محتوایی است که به نفع خواننده است و نه خزنده موتور جستجو. مهمترین عنصر امروزی برای موفقیت و دیده شدن یک سات، بهینه سازی و سئو وب سایت است. بهترین راه برای بهینه سازی سایت تمرکز بر رتبه‌بندی سایت یا وبلاگ به صورت ارگانیک است.

همیشه به یاد داشته باشید که محتوای با کیفیت برای وبلاگ شما حیاتی است!

استفاده از کلمات کلیدی اصلی و فرعی مرتبط با محتوا، به صورت برنامه ریزی شده و اصولی برای موفقیت سایت الزامی است. باید در هنگام استفاده از کلمات کلیدی توجه کافی داشته باشید.

حواستان باشد که در محتوای خود به یک کلمه کلیدی اصلی و 2 یا 3 کلمه کلیدی فرعی پشتیبانی کننده پایبند باشید.

خلاصه‌ای از عملکرد روش های سئو کلا سفید

پیوندهای ورودی معتبر که به صورت یونیک در مقابل پیوندهای پولی بدست می‌آیند، به یکی از مهمترین عناصر موثر در موتورهای جستجو برای قانونی بودن وب سایت شما تبدیل می‌شوند.

دستیابی به این پیوندهای ورودی معتبر به زمان و صبر و تلاش نیاز دارد، اما تأثیر فوق العاده در چگونگی رتبه بندی در SERP ها و افزایش بازدید کلی سایت باعث می‌شود که ارزش تلاش کردن را داشته باشد.

آشنایی با سئو کلاه سفید برای جلوگیری از ورودی‌های ناخواسته و غیرارگانیک به سایت کافی نیست. همواره باید حواستان باشد که کاری را انجام ندهید که دستورالعمل‌های موتور جستجو را نقض کند.

معرفی برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه

در اینجا برخی از روش‌های سئو کلاه سیاه را معرفی کرده‌ایم که برای افزایش بازدید وب سایت خود باید نباید از آنها استفاده کنید :

 • پر کردن محتوا با تکرار بیش از حد کلمات کلیدی
 • پر کردن توضیحات متا با تکرار زیاد کلمات کلیدی
 • لینک سازی داخلی و خارجی اسپم
 • محتوای مخفی و پنهان
 • انتشار مطالب بی کیفیت
معرفی تکنیک های سئو کلاه سیاه برای سئو سایت در شرکت طراحی وب سایت دکمه

تعریف تکنیک های سئو کلاه سیاه

ممکن است پر کردن محتوا با تعداد بیش از حد کلمات کلیدی و استفاده از محتوای پنهان که با واژه کلیدی پر شده است و فقط برای خزنده موتور جستجو قابل مشاهده است، در گذشته تاثیر مثبت بر سایت می‌گذاشت.

اما امروزه و به خصوص در سال‌های 2020 و 2021 الگوریتم‌های موتورهای جستجو بسیار هوشمند شده‌اند. سایت‌هایی که از موارد استفاده کنند مشمول پنالتی و جریمه سنگینی می‌شوند و یا ممکن است سایت توسط موتور جستجو مسدود شود.

پر کردن متا با کلمات کلیدی زیاد، قرار دادن غیرطبیعی کلمات کلیدی در متا تگ‌های صفحه، عنوان صفحه‌ها یا بک لینک، بر بهینه سازی و سئو وب سایت شما تأثیر مثبتی نمی‌گذارد. در واقع، می‌تواند باعث شود که خزنده‌های موتور جستجو سایت شما را از دسترس خارج کنند.

لینک سازی اسپم و غیرارگانیک در بهینه سازی و سئو وب سایت

لینک دهی به زباله در واقع اصطلاحی است که به فرآیند جمع آوری تعداد زیادی پیوند غیرمرتبط در وب سایت گفته می‌شود. که معمولاً از دید بازدیدکنندگان واقعی سایت پنهان می‌مانند. مطمئن باشید قرار گرفتن در چنین صفحه ها‌یی موجب افزایش بازدید شما نخواهد شد.

خزنده‌های موتورهای جستجو محتوایی را نشان می‌دهند که در واقع در مرورگر کاربر ظاهر نمی‌شود. این مسیر دوگانه به سایت‌ها کمک می‌کند تا از نظر محتوای نامرتبط رتبه‌بندی شوند و نتایجی غیر از آنچه کاربر انتظار داشته را به اون نشان دهند.

یک مثال اساسی می‌تواند ارائه HTML به موتور‌های جستجو هنگام نمایش تصاویر یا فایل‌های Flash به کاربران انسانی باشد!

انتشار محتوای بد برای بازدیدکنندگان هیچ ارزشی ندارد و تأثیر منفی بر سایت می‌گذارد. در گذشته کپی کردن محتوا از سایت‌های دیگر توسط موتورهای جستجو تقریباً غیرقابل شناسایی بود، و این باعث می‌شد که این موضوع یک امتیاز خوب برای وب سایت ها باشد.

اما اکنون داستان فرق کرده است! گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم‌هایی در اختیار دارند که نه تنها محتوای تکراری و کپی را تشخیص می‌دهند، بلکه سایت‌های کپی کننده را فورا به دلیل تکثیر و کپی محتوای بی کیفیت پایین می‌کشند.

کلام آخر برای تکنیک‌ های سئو کلاه سفید یا کلاه سیاه در سئو سایت

بسته به نوع بهینه سازی و سئو وب سایت که برای وبسایت خود انتخاب می‌کنید، آن روش یا می‌تواند به موفقیت سایت شما کمک کند و یا اینکه مانع از موفقیت و دیده شدن آن شود.

سئو کلاه سفید در واقع مانند نیروگاهی است که به کمک آن محتوای مرتبط، افزایش نرخ کلیک‌ها، بازدید بیشتر، فرصت‌های خرید بیشتر و غیره را به دست خواهید آورد.

از طرف دیگر، تکنیک های سئو کلاه سیاه پر از ریسک است، پنالتی‌ها و جریمه‌های احتمالی، پایین آمدن رتبه سایت، تجربه کاربری ناراضی و از دست دادن فرصت‌های دیده شدن و جذب مخاطب واقعی را در بلند مدت در پی خواهد داشت!

در نهایت تصمیم با خود شماست که از کدام روش استفاده کنید : تکنیک های سئو کلاه سفید یا تکنیک های سئو کلاه سیاه. اما قبل از استفاده از هرکدام از این روش ها به خوبی درباره آنها تحقیق کنید.

در مقالات بعدی با بلاگ دکمه بهترین شرکت طراحی وب سایت در تهران همراه باشید تا با سایر جزئیات هرکدام از این روش ها آشنا شوید. همچنین می توانید دکمه را در شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب نیز دنبال کنید.