ارتباط با ما

info@dokmeh.co

از دنیای دیجیتال مارکتینگ چه می‌دانید؟

شیوه کسب و کار امروزی که به کسب و کار آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ معروف است، انواع و ابزاری دارد که در این مقاله می‌خوانید. اگر می‌خواهید با دنیای دیجیتال مارکتینگ و جزییات آن بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مطلب که به قلم تیم تولید محتوای شرکت طراحی سایت خلاق دکمه با سال‌ها سابقه کار در زمینه طراحی سایت و بازاریابی دیجیتال تهیه شده است با ما همراه باشید.

دنیای دیجیتال مارکتینگ و در خلاق ترین شرکت طراحی سایت تهران

دنیای دیجیتال مارکتینگ آنلاین و آفلاین چیست؟

به کسب و کار و شیوه های گوناگون بازاریابی که با بهره‌گیری از دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود، دیجیتال مارکتینگ می‌گویند. اپلیکیشن‌ها و موتورهای جستجو در فضای وب بخشی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند که با اتصال به اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما این سبک از بازاریابی مدرن علاوه بر حالت آنلاین به صورت آفلاین از طریق سایر دستگاه‌های دیجیتال مثل رادیو هم از ده‌ها سال پیش کاربرد داشته است.

در ارتباط با دیجیتال مارکتینگ آنلاین، بازاریابی با استفاده از اینترنت و از طریق وب‌سایت‌ها، اپیلیکیشن‌های ارتباط مجازی و شبکه‌های اجتماعی مجازی انجام می‌شود.

این روش بسیار فراگیر است. افرادی که از این راه مشغول انجام بازاریابی هستند با برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی گوناگون کاربران را همراهی و استقبال از کسب و کارشان دعوت می‌کنند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بشناسید

برای آشنایی با نحوه بازاریابی دیجیتال و بهره‌مندی از مزایای کسب و کار در فضای مجازی، پیش از هرچیز باید با 10 مورد از کاربردی‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

1: آنالیز و تحلیل داده

پیش از این گفتیم که برای بازاریابی آنلاین کمپین‌هایی برای جذب افراد برگزار می‌شود. بعد از برگزاری هر کمپین تبلیغاتی برای به دست آوردن اطلاعات لازم درباره کاربران، علاقه و سلیقه‌هایشان، نیازمندی‌ها و هرگونه جزییات دیگری که مدنظر دارید باید نتایج به دست آمده از کمپین را آنالیز کنید.

آنالیز اطلاعات کمپین‌ها معمولا با کمک «گوگل آنالیتیکس» و «متریکس» انجام می‌شود. کار کردن با گوگل آنالیتیکس مهارت بالایی می‌خواهد چون اطلاعات بسیاری را به صورت رایگان ارائه می‌دهد.

متریکس یک ابزار تحلیلگر ایرانی است که استفاده از آن آسان‌تر است. با متریکس می‌توانید بررسی کنید که کاربران از چه منبعی جذب شده اند؟ مشخصات کاربران را به دست می‌آورید و می‌بینید که کمپین تبلیغاتی چقدر موفق عمل کرده است؟ و اینکه متوجه می‌شوید هنگام جذب کاربران در راستای برگزاری کمپین تخلف اجرایی اتفاق افتاده است یا خیر؟

برای آشنایی بیشتر با این مبحث پیشنهاد می کنیم مقاله “7 دلیل اهمیت دیجیتال مارکتینگ در آینده” از بلاگ شرکت طراحی سایت خلاق دکمه را نیز مطالعه کنید.

2: سئو و بهینه سازی موتور جستجو

اگر در حال دریافت اطلاعات از چند و چون دنیای دیجیتال مارکتینگ باشید حتما کلمه سئو به گوش‌تان خورده است. سئو همان کاری است که به وب‌سایت شما یا فضایی که برای کسب و کار در فضای آنلاین تعریف کردید، کمک می‌کند که در جستجوی گوگل دیده شوید.

تنها در این صورت است که سایت شما دیده می‌شود. سئو با هدف رسیدن به نتیجه مطلوب و پویایی سایت، باید به صورت تخصصی توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. برای انجام این کار فرد سئوکار وضعیت سایت‌های رقیب را بررسی می‌کند. کلیدواژه‌های برتر را شناسایی می‌کند.

نتایج کمپین‌های تبلیغاتی را مقایسه می‌کند. در نهایت همه اطلاعاتی که به دست می‌آورد را به گونه‌ای استفاده می‌کند که سایت شما به اصطلاح بالا بیاید و بیشتر دیده بشود.

3: ایمیل مارکتینگ

ارسال ایمیل تبلیغاتی یکی دیگر از راه‌های دیجیتال مارکتینگ است. شما با استفاده از سرویس‌های ایرانی مانند میل‌تاز، نامه‌رسان چابک و میل‌چی می‌توانید هر ماه به صورت رایگان برای حدودا 2 هزار کاربر ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید و با دادن اطلاعات کسب و کار خودتان آنها را جذب کنید.

در این مورد همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی ایمیل‌های دریافتی به یک اتوماسیون قوی دسترسی پیدا کنید و داده‌هایی که از کمپین‌ها دریافت کردید را تقسیم بندی کنید.

4: تبلیغات کلیکی

حتما برایتان پیش آمده که بعد از ورود به وب‌سایت منتخب خود با ظاهر شدن کادر تبلیغات روی صفحه نمایش مواجه شوید. تبلیغات کلیکی به این صورت فعال می‌شود که شما در قبال هر تعداد کلیک که روی تبلیغات زده شود هزینه پرداخت می‌کنید. به بیان دیگر تبلیغات تا زمانی انجام می‌شود که به میزان بهای پرداختی شما تبلیغات کلیک خورده و دیده شده باشد.

با کمک ابزار این گزینه همچنین می‌توانید افرادی که وارد وب سایت شما شده اند، تبلیغات را هم دیده اند اما خرید نکردند را دوباره به وب‌سایت تان دعوت کنید.

5: تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

امروزه حضور در شبکه های اجتماعی مختلف و پیگیری آنها، به عادت‌های روزانه بسیاری از افراد تبدیل شده است. افراد زیادی در این فضا به دنبال کسب اطلاعات، تماشای دیدنی‌های لذت‌بخش، خرید نیازها و غیره هستند. بنابراین تبلیغات در این فضا بسیار کارآمد است.

افرادی هم در پلتفرم‌های اجتماعی حضور دارند که فقط بیننده و خریدار نیستند. این‌ها همان اینفلوئنسرها هستند که به دلیل شهرت و اعتباری که بین کاربران پیدا کردند با اقدام به انجام تبلیغات می‌توانند نقش موثری در توسعه کسب و کار اینترنتی داشته باشند.

شناخت ابزارهای دیجیتال در شرکت طراحی سایت خلاق دکمه در تهران

6: مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن

حضور کسب و کار شما در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که با کاربران خود در تعامل مستقیم باشید. سلیقه کاربر را بشناسید و به اطلاعات دیگری دسترسی پیدا کنید که مستقیما روی فروش و ارائه خدمات شغلی شما تاثیر مثبت می‌گذارد.

در این مرحله شما می‌توانید با یک پنل مدیریت شبکه های اجتماعی، همه را به صورت یک جا آنالیز و بررسی کنید. بر این اساس اطلاعاتی به دست می‌آورید مانند اینکه چه زمانی کاربران بیشتری شما را دنبال می‌کنند.

محتوای شما را به چه شکلی بیشتر می‌پسندند و … همچنین می‌توانید کامنت‌ها را مدیریت کنید که این مورد در صرفه‌جویی زمان خیلی به شما کمک می‌کند.

7: ارسال نوتیفیکیشن

در راستای پیشرفت و موفقیت در دنیای دیجیتال مراکتینگ شما می‌توانید برای کاربران پوش نوتیفیکیشن ارسال کنید. محتوای این پوش می‌تواند شامل یک عکس، تیتر خبری جذاب و متن کوتاه باشد. برای ارسال پوش نوتیفیکیشن هیچ محدودیتی وجود ندارد. روزانه می‌توانید میلیون‌ها پوش ارسال کنید و با این کار تعامل با کاربران خود را برقرار کرده و بیشتر کنید.

ارسال پوش نوتیفیکیشن به شما این اجازه را می‌دهد که به صورت مداوم حضورتان را به کاربران یادآوری کنید و از آنها بخواهید که به جمع شما بپیوندند.

8: انتشار رپورتاژ آگهی

گروهی از پلتفرم ها برای انتشار رپورتاژ آگهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این رپورتاژ آگهی چیست؟ رپورتاژها محتواهای خلاق تبلیغاتی هستند که خواننده با دیدن آنها نسبت به دریافت خدمات و خرید کالای شما ترغیب می‌شود.

تهیه یک رپورتاژ آگهی مناسب بسیار مهم است. بعد از آن برای حصول نتایج مطلوب، نوبت به انتشار رپورتاژ در سایت‌های پربازدید و استفاده از دانش سئو و تحلیل کمپین‌ها می‌رسد.

9: کوتاه کننده‌ی لینک

لینک همان آدرس سایت شما ست. گاهی در فضای مجازی برای تبلیغات و جذب مخاطب ناچار می‌شوید لینک سایت خود را منتشر کنید. گاهی نیز انتشار لینک سایت از طریق سایر دنبال‌کننده‌ها انجام می‌شود.

لینک‌ها اغلب کاراکترهای زیادی دارند که چهره‌ نازیبایی نمایش می‌دهد. شما با استفاده از کوتاه کننده‌های لینک می‌توانید ظاهر زیبایی برای آدری سایت‌تان ایجاد کنید.

کوتاه‌کننده های لینک بی‌شمار هستند. از جمله نمونه‌های داخلی فعال در این زمینه می‌توان لینک‌پی، پی‌لینک، بیتلی و لیش را نام برد.

10: چت آنلاین

حتما چت باکس‌های کوچکی که در انتهای محتوای سایت‌ها قرار گرفته‌اند را دیده اید. این فضای کوچک امکان گفت‌وگو و برقراری تعامل شما با مخاطبان را فراهم کرده است. مخاطب با وارد کردن آدرس ایمیل خود می‌تواند آنچه را که می خواهد در چت باکس بنویسد. شما نیز با پشتیبانی آنلاین می‌توانید پاسخگوی مخاطبان خود باشید.

رای‌چت، ریتین، دیالوگ ودینگ‌چت از جمله ابزارهایی هستند که قابلیت استفاده از چت باکس را برایتان فراهم می‌کند.

ارتباط با شرکت طراحی سایت خلاق دکمه

برای بهره مندی از مزایای بی شمار دیجیتال مارکتینگ نیاز به یک تیم حرفه‌ای دارید تا با استفاده از ابزارهای موجود به بهترین شکل بازاریابی دیجیتال انجام دهند. برای تحقق این امر می‌توانید با بخش پشتیبانی تیم طراحی سایت دکمه در شبکه های اجتماعی، واتساپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی همیشگی شما با آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه