ارتباط با ما

info@dokmeh.co“

دیجیتال برندینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

در این مقاله از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه قصد داریم شما را با این مفهوم آشنا کنیم که در دنیای بازاریابی دیجیتال ، دیجیتال برندینگ چیست و چه اهمیتی برای موفقیت در فضای رقابتی امروز دارد، در ادامه با ما همراه باشید.

در ابتدا در پاسخ به این سوال که دیجیتال برندینگ چیست باید بگوییم که برندسازی دیجیتال می تواند مهم ترین دارایی در جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال شما و روح کسب و کار شما باشد. با این حال، تعریف یک نام تجاری ممکن است در بعضی مواقع سخت باشد. ساختن یک برند سالم به زمان و منابع نیاز دارد.


برندسازی دیجیتال چیست ؟


برند سازی و علامت تجاری و به خصوص برندسازی دیجیتال فرآیندی خلاقانه و استراتژیک است که به مشتریان شما می گوید که شرکت شما در چه کاری فعالیت دارد : شما کی هستید، به چه چیزی اهمیت می دهید، چرا آن ها باید با شما کار کنند و انتظارات آن ها از شما چیست!

پس از ایجاد مشاغل یا ایجاد اولین محصول خود، ایجاد هویت تجاری باید اولویت اول شما باشد.


دیجیتال برندینگ چیست ؟


ممکن است فکر کنید “چرا باید در برندینگ دیجیتال سرمایه گذاری کنم؟” اگر به آن دقیق تر فکر کنید، متوجه می شوید که افراد بیشتری نسبت به گذشته وقت خود را در اینترنت می گذرانند و مدت زمان صرف شده در اینترنت در دهه گذشته بیش از دو برابر شده است.

اما چرا برند سازی و برندسازی دیجیتال اینقدر مهم است؟ با استفاده از علامت تجاری ، یک شرکت قادر است از رقبای خود متمایزتر شود و اعتماد به مشتریان را در حال حاضر و در آینده افزایش دهد.

اگر برند و نام تجاری دیجیتال خود را در اینترنت تثبیت نکنید، به راحتی تعداد زیادی فروش اینترنتی را از دست می دهید.

مقاله ریتنشن مارکتینک از بلاگ دکمه را مطالعه کنید تا با سایر روش های بازاریابی در عصر دیجیتالی آشنا شوید.


تفاوت بازاریابی دیجیتال و دیجیتال برندینگ


ممکن است شما اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ و نام تجاری دیجیتال را که به جای یکدیگر استفاده می شوند شنیده باشید، اما آنها کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

بازاریابی دیجیتال بیشتر قرار دادن یک محصول یا خدمات خاص بر اساس میزان خوب بودن آن است، در حالی که نام تجاری دیجیتال کمی ظریف تر است.

به جای تمرکز روی یک محصول خاص، نام تجاری دیجیتال بیشتر ارزش های اساسی شرکت را پررنگ می کند.


مزایای داشتن برندینگ دیجیتال و نام تجاری دیجیتال


داشتن یک استراتژی دیجیتال برندینگ مزایای بسیاری دارد، در ادامه این مقاله از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه برخی از اصلی ترین موارد رو برای شما ذکر می کنیم :


چند کاناله


داشتن یک نام تجاری دیجیتال قدرتمند به کسب و کارها امکان گسترش در فعالیت‌های مختلف آنلاین را می دهد. این موضوع شامل کانال هایی مانند تبلیغات آنلاین ، تبلیغات موتور جستجو، سایت های چت و نرم افزارهای رسانه های اجتماعی است.

اینکه بتوانید نام تجاری خود را از طریق چندین سیستم عامل مختلف تبلیغ کنید، منفعت بزرگی برای هر کسب و کاری است زیرا اجازه می دهد تا یک پیام تجاری برای مشتریان مختلف ارسال و در عین حال برای هر یک از آن ها شخصی سازی شود.


ویروسی شدن تبلیغات


در عصر دیجیتالی که ما در آن زندگی می کنیم، “ویروسی شدن” کار بزرگی است. به معنای حداکثر قرار گرفتن در معرض دید مشتریان و مردم در مدت زمان کوتاه است. هرچند در گذشته مورد سو استفاده قرار گرفته است اما می‌تواند سود بزرگی برای مشاغل باشد.

ویروسی شدن لزوماً چیزی نیست که برنامه‌ریزی شده باشد، بلکه فقط در نتیجه یک بازاریابی اتفاق می‌افتد. نکته مهم در مورد برندینگ این است که برندها به راحتی از طریق عملکرد دیگران (مانند لایک، اشتراک گذاری، بازخورد، توصیه ها و …) تبلیغ می‌شوند!


مزایای داشتن دیجیتال برندینگ

حضور دیجیتالی قوی باعث می‌شود مشتریان احساس کنند شخصاً درگیر یک شرکت یا محصول هستند.

نام تجاری خوش ساخت روابط شما را با کاربران تقویت می‌کند و به شما امکان می دهد از طریق تعاملات روزمره در سوشال مدیاهایی که از قبل استفاده می‌کنند، مستقیماً با مصرف‌کنندگان صحبت کنید.


انواع برندسازی دیجیتال در سال های اخیر

برای کمک به شما در راه داشتن یک برندسازی دیجیتال در دنیای دیجیتال مارکتینگ خارق العاده، خوب است بدانید دیگران برای خودشان چه کاری انجام می‌دهند تا به شما ایده‌هایی ارائه بدهند.

موارد زیر برخی از برترین روندهای دیجیتال برندینگ در سال های اخیر است :


بهینه‌سازی تلفن همراه

تقریباً همه این روزها گوشی همراه دارند، برای همین بهینه سازی محتوای شما برای این رسانه یک امر ضروری است. تخمین زده شده که اگر محتوا برای سیستم عامل موبایل ها بهینه نشده باشد، 40٪ از مشتریان سایت شما را ترک می‌کنند.

بنابراین، آن دسته از شرکت‌هایی که این کار را در ایجاد روابط قوی با مشتری و ایجاد نام تجاری به یادماندنی انجام می‌دهند، موقعیت بسیار بهتری دارند.


رسانه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در حال حاضر بسیار بزرگ هستند. فقط در ایالات متحده بیش از سه چهارم مردم حداقل یک پروفایل از شبکه های اجتماعی دارند. وقتی نوبت به شرکت‌هایی می‌رسد که استراتژی دیجیتال برندینگ خود را توسعه می‌دهند، رسانه های اجتماعی اغلب یکی از اولین راه‌های مورد بحث است.

اما مراقب باشید که به دنبال چه برنامه‌هایی هستید. چون بعضی از سیستم عامل‌ها مثل لینکدین و اینستاگرام هر روزه در حال رشد هستند، و بعضی برنامه‌ها مانند توییتر عملکرد چندان خوبی ندارند.


جامعه هدف

ایجاد جامعه هدف ابزاری عالی برای شروع استراتژی برندسازی دیجیتال است. افرادی که درگیر یک جامعه خاص هستند به احتمال زیاد با برند شما درگیر می‌شوند و ارتباطات مثبتی برقرار می‌کنند.

پس از آن احتمال دارد که زمان رسیدن به خرید، نام تجاری و برند شما را انتخاب کنند. خوشبختانه، سیستم عامل‌های دیجیتال روش‌های زیادی برای ایجاد و حفظ یک جامعه ارائه می‌دهند.


تبلیغات ویدئویی

در عصر حاضر همه چیز به نفع شرکت‌هایی است که محتوای ویدیویی را می‌توانند بلافاصله بارگذاری و به اشتراک بگذارند. ویدئو در بین نسل جوان بسیار محبوب شده و راهی خارق العاده برای تبلیغات و تبلیغ برند شماست.

این روزها ایجاد و به اشتراک گذاری ویدئو از همیشه آسان‌تر است، بنابراین داشتن ویدئویی که افراد می‌خواهند آن را تماشا و به اشتراک بگذارند می‌تواند برای رشد نام تجاری شما بسیار مهم باشد.

راهکارهای ایجاد استراتژی برندسازی دیجیتال


ایجاد برند دیجیتال شامل چهار نکته اساسی زیر است :

  • ساخت یک داستان دیجیتال برای برند
  • خلاقیت در رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی
  • کانال‌های دیجیتال برای دسترسی به مصرف کنندگان
  • ایجاد آگاهی و روابط دیجیتالی


نتیجه نهایی


نام تجاری گامی حیاتی در ایجاد هر کسب و کار موفق است. به همین دلیل، مهم است که قبل از شروع، یک استراتژی دیجیتال برندینگ داشته باشید.

این موضوع نه تنها به شما امکان می‌دهد محبوبیت کسب و کار خود را افزایش دهید بلکه به شما امکان می‌دهد رابطه بسیار قوی‌تری با مشتری خود برقرار کنید.

در مقالات بعدی با وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه همراه باشید تا با سایر موارد مهم برای موفقیت در دنیای رقابتی وب آشنا شوید. همچنین میتوانید دکمه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

منابع :
https://ogno.io/digital-branding/
https://www.contentrefined.com/digital-branding/
https://99designs.com/blog/logo-branding/digital-branding/