ارتباط با ما

info@dokmeh.co¬

5 پیش بینی از آینده شبکه اجتماعی کلاب هاوس در سال 2021

این روزها شاید پرتکرارترین نام در بین شبکه های اجتماعی، شبکه اجتماعی کلاب هاوس باشد! قطعا اگر اهل وقت گذارنی در فضای مجازی باشید شما هم تا حدودی با این شبکه آشنا شده اید.

در این مقاله از وب سایت بهترین شرکت طراحی سایت در تهران “شرکت دکمه” با ما همراه باشید تا با آینده شبکه اجتماعی شنیداری Clubhouse و نقش آن در روابط اجتماعی آشنا شوید.

آینده شبکه اجتماعی کلاب هاوس، شبکه اجتماعی شنیداری کلاب هوس، توسط بهترین شرکت طراحی سایت در تهران

شبکه اجتماعی شنیداری کلاب هاوس چیست و چه کاربردی دارد ؟!


در بین شبکه های اجتماعی که امروزه در دسترس همه هستند شاید کلاب هوس جدیدترین باشد، عمر کوتاه آن هنوز به یک سال هم نرسیده، از نوامبر سال 2020 این شبکه اجتماعی شنیداری مورد توجه مخاطبان و کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

با اینکه در ابتدا فقط نسخه iOS آن منتشر شد اما شروع طوفانی‌ای داشت! بیش از 10 میلیون کاربر فعال هفتگی و بیش از 1.5 میلیون جستجو در ماه فوریه در گوگل را به دست آورد که خب قطعا دست آورد کمی نیست.

همین آمارها و سرچ‌ها باعث شد سایر سوشال مدیاها و رقبا هم به فکر تغییراتی در الگوریتم‌های خود بیفتند تا از این شبکه عقب نمانند و کاربران خود را از دست ندهند.


نسخه اندروید شبکه اجتماعی کلاب هوس و تفاوت آن با iOS

همان طور که گفته شد این شبکه اجتماعی در ابتدا فقط برای iOS منتشر شد، در نوامبر سال 2020. همین موضوع نیز در ابتدا باعث جذابیت این پلت فرم شد. چون معمولا هر پلت فرم و سیستم عاملی اول برای اندروید و سپس برای iOS منتشر می‌شود.

بلاخره بعد از گذشت چند ماه در تاریخ 9 ماه می 2021، نسخه آزمایشی بتای این پلت فرم برای اندروید در گوگل پلی منتشر شد. و کاربران اندرویدی نیز خیلی سریع به سمت عضویت در این شبکه آمدند و تعداد کاربران آن افزایش یافت.

در مطالب بعدی از وب سایت دکمه شما را با تفاوت‌های نسخه اندروید و iOS این شبکه اجتماعی شنیداری آشنا خواهیم کرد.


آینده کلاب هاوس چه خواهد شد


با همه این آمارها و اخبار اما این سوال شاید برای شما هم پیش بیاید که آیا کلاب هوس ارزش این همه هیاهو را داشت یا خیر؟

آیا به اندازه کافی عمر آن طولانی خواهد شد که به عنوان یک رقیب و نیروی اصلی در فضای مجازی باقی بماند و یا اینکه به گورستان برنامه‌های اجتماعی کوتاه مدت خواهد پیوست؟

در ادامه این مطلب از وب سایت دکمهبهترین شرکت طراحی سایت در تهران ” (به انتخاب وب سایت sortlist) 5 پیش بینی برای آینده این شبکه اجتماعی را مطرح خواهیم کرد.

1. کلاب هوس پریسکوب است، اما صوتی تصویری


چیزی که دور از ذهن نیست، این است که کلاب هاوس زنده نخواهد ماند! همان طور که ‌ Periscope و Meerkat با وجود همه تبلیغاتی که داشتند اما خیلی زود از بین رفتند و به‌عبارتی از رده خارج شدند.

اما همان طور که این دو سیستم عامل باعث شدند گرایش به سمت ویدئوهای زنده در فضای دیجیتال بیشتر شود و ویدئوها بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند، شبکه اجتماعی شنیداری Clubhouse هم با هدایت گرایش و تمایل کاربران فضای مجازی به سمت صدا و صوت، نقش مهمی در رسانه‌های اجتماعی خواهد داشت.

امروزه شبکه‌های بزرگی از جمله فیس‌بوک و توییتر در حال پیش رفتن به سمت این مسیر هستند، این شبکه‌ها بستر بزرگ‌تر و منابع بیشتری دارند، در دسترس‌تر هستنند و در واقع سریع‌تر می‌توانند محوری شوند.

2. Ello بعدی برای مخاطبان Niche

اجازه دهید اول شما را با Ello آشنا کنیم چون این احتمال را می‌دهیم که شاید برای اولین بار است که نام آن را می‌شنوید.

Ello یا اِلو یک شبکه اجتماعی است که عده‌ای از متخصصان آن را برای برقراری ارتباطات و تماس‌های شخصی به وجود آوردند. و بعد از یک سال تصمیم گرفتند آن را گسترش دهند تا افراد بیشتری از آن استفاده کنند.

قوانین اطلاعاتی این شبکه از سایر پلت فرم های اجتماعی هم‌چون فیسبوک و اینستاگرام و غیره کمتر است و بنابراین احتمال به سرقت رفتن اطلاعات نیز در آن کم‌تر خواهد بود. حتی تصاویر پورنوگرافیک نیز در آن قابل اشتراک گذاری است و کلا محدودیتی برای کاربران ندارد.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس راه Ello را طی خواهد کرد: آن را به عنوان یک پلتفرمی در نظر بگیرید که شروعی طوفانی دارد و همه به سمت آن می‌شتابند و سپس آن را فراموش می‌کنند، به غیر از عده ای مخاطبان Niche که همواره به آن تمایل خواهند داشت.

مثلا این پلت فرم می‌تواند به بستری برای نوازندگان، دی جی‌ها و پادکست ها تبدیل شود. اما قطعا نمی‌تواند مورد علاقه سایر افراد همچون طراحان تجسمی باقی بماند.

3. پلت فرم سازنده بزرگ بعدی


در حال حاضر قطعا همه ما حداقل یک بار این جمله را شنیده‌ایم که “محتوا پادشاه است”. بنابراین اگر شبکه اجتماعی شنیداری کلاب هاوس بتواند خالقانی چون تیک تاک را به سمت خود جذب کند، از این طریق کاربران زیادی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

به همین منظور برای اینکه بتواند از دسترسی به محتوا مطمئن شود و تعداد کافی از سازندگان را به سمت خود جذب کند، باید برخی از موارد انحصاری را کنار بگذارد و منعطف‌تر شود.

در نهایت این برنامه ممکن است برای افرادی که از مکالمه‌های کوتاهی که هم اکنون در توییتر و تیک تاک غالب هستند، خسته شده باشند، جذاب باشد و در واقع برای آن‌ها یک رویکرد متفاوت و سرگرم کننده باشد و باعث جذب آن‌ها به سمت خود شود.

4. محتوای معنادار بیشتری به وجود خواهد آمد


ایده پادکست تعاملی برای برخی افراد جذاب است، خصوصا وقتی با افراد مشهور در یک روم باشند. وقتی Elon Musk و سایر افراد به این داستان پیوستند، شبکه اجتماعی کلاب هاوس موفق شد شگفتی و لذت را به کاربرانش ارائه دهد.

اگر این چنین ماجراهایی تکرار شود و افراد مشهور درگیر این پلت فرم بمانند، پس می‌توان پیش بینی کرد که زندگی شبکه اجتماعی شنیداری کلاب هاوس ادامه خواهد داشت.

5. تجربیات انحصاری، کلیدی خواهد بود


شبکه اجتماعی شنیداری Clubhouse باعث اثبات اعتبار صوتی بلادرنگ در دنیای اجتماعی خواهد شد، که کار کمی نیست!

بدون شک این مورد توسط سیستم عامل‌های دیگری که قابلیت‌های داخلی بیشتری دارند، تکرار خواهد شد. اگر چه ممکن است عده‌ای همچنان در آن باقی بمانند مثلا افرادی که دوست دارند از سیستم عامل‌های پرکاربر و شلوغ خارج شوند و در شبکه‌های انحصاری‌تر فعالیت داشته باشند.

اما اکثریت احتمالا دلیل قانع کننده و جذابی برای ماندن در این شبکه اجتماعی شنیداری نخواهند داشت مگر اینکه محتوایی ارائه شود که در سایر سیستم عامل‌ها وجود نداشته باشند.

در نهایت شبکه اجتماعی شنیداری Clubhouse چه خواهد شد


از همه پیش بینی‌هایی که در بخش قبلی ارائه شد، یک چیز کاملا مشخص است: اینکه هنوز کسی نمی‌داند آیا کلاب هوس زنده خواهد ماند یا خیر !؟

تنها نکته واضح این است که مبحث صوتی-اجتماعی در شرف انفجار است! بنابراین پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر تیم‌های رسانه های اجتماعی خود را با مبحث صوتی – اجتماعی آشنا کنید. به این فکر کنید که برند شما چگونه ‌می خواهد به طور معنادار و موثری در این فضا سهیم باشد و خود را در آن نشان دهد.

زیرساخت‌های مورد نیاز برای این حضور را فراهم کنید و فعالیت خود را شروع کنید، حواستان به رقبایتان باشد تا از آن‌ها عقب نمانید.

در شبکه های اجتماعی با دکمه بهترین شرکت طراحی سایت در تهران ” همراه باشید تا از جدیدترین اخبار در حوزه فناوری‌ها و دنیای مجازی آگاه شوید.