ارتباط با ما

info@dokmeh.co¬

طراحی سایت با جاوا اسکریپت و مزایای آن

در این مقاله از وب سایت شرکت طراحی سایت دکمه قصد داریم شما را با طراحی سایت با جاوا اسکریپت آشنا کنیم و مزایای آن را در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی بررسی کنیم، پس اگر به دنیای کدنویسی و طراحی علاقه مندید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی سایت با جاوا اسکریپت و مزایای آن در بهترین شرکت طراحی سایت تهران

تفاوت زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و جاوا

قبل از هر چیز شاید بهتر باشد کمی شما را با این زبان برنامه نویسی آشنا کنیم، این احتمال را می دهیم که هنوز افرادی باشند که به اشتباه تصور کنند جاوا و جاوااسکریپت یک زبان هستند!

جاوااسکریپت در واقع یک زبان برنامه نویسی است که با استفاده از آن می توانید صفحات وب پویا را ایجاد کنید. به طور مثال بیشترین کاربرد این زبان برای ایجاد آزمون های آنلاین و همچنین نظرسنجی ها است. اما زبان برنامه نویسی جاوا بیشتر برای برنامه های ویندوز و موبایل استفاده می شود.

در اینستاگرام نیز شرکت طراحی سایت دکمه را دنبال کنید تا از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه طراحی سایت،‌ طراحی اپلیکیشن و غیره آگاه شوید.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست

زبان JavaScript که به اختصار به آن js نیز می گویند یک زبان برنامه نویسی برای وب است که با استفاده از آن می توان کدهای css‌ و html را تغییر داد. در واقع با استفاده از این زبان می توانید به صفحات ایستاتیک وب سایت، انیمیشن و هرگونه اسلایدر محرک با افکت های مختلف را اضافه کنید.

از این زبان برای زبان برنامه نویسی سمت سرور و سمت کاربر استفاده می کنند. زیرا یک زبان محبوب مبتنی بر شی و داینامیک و مفسری است.

کدهای این زبان توسط مرورگرها در سمت کاربر اجرا می شوند. این زبان برنامه نویسی قابلیت پشتیبانی توسط مرورگرهای مهم را دارد از جمله گوگل کروم، فایرفاکس، اینترنتی اکسپلور، و safari.

فریم ورک های زبان جاوا اسکریپت

امروزه با استفاده از فریم ورک ها به آسانی می توانید سرعت کدنویسی خود را افزایش دهید و با دقت و نظم بیشتری کدنویسی کنید. برخی از مهم ترین فریم ورک های این زبان عبارتند از :

طراحی سایت با جاوااسکریپت در شرکت طراحی سایت دکمه

Angular.js : با استفاده از این فریم ورک می توانید کدهای html که خودتان را نوشته اید را استفاده کنید. و می توانید کدهای سمت کاربر را بنویسید.

React Native : از این فریم ورک می توان برای نوشتن اپلیکیشن موبایل با استفاده از جاوا اسکریپت استفاده کرد.
react : این کتابخانه برای ساخت و طراحی رابط کاربری استفاده می شود. اما استفاده از آن سختتر است و باید دانش تخصصی از جاوا اسکریپت داشت.

Node.js : این فریم ورک یک محیط اجرا برای زبان js است که با استفاده از آن می توان جاوا اسکریپت را بیرون از مرورگرهای وب هم اجرا کرد.

Vue.js : این فریم ورک ساختار ساده ای دارد و از آن برای ساخت و طراحی رابط کاربری استفاده می شود. افرادی که به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده اند خیلی راحت می توانند استفاده از این فریم ورک را یاد بگیرند.

مزایا و معایب طراحی سایت با جاوا اسکریپت

با استفاده از این زبان برنامه نویسی برای ارسال اطلاعات کاربر به سمت سرور دیگر نیاز نیست که تمام صفحه به طور کامل رندر شود و بارگزاری مجددا انجام شود.

با استفاده از این زبان شما می توانید طراحی سایت را به صورت سریع و واکنش گرا انجام دهید. استفاده از این زبان سرعت بارگزاری صفحات سایت به خصوص در زمانی که سرعت اینترنت کم می شود، را بهبود می بخشد.

مزیت دیگر این زبان قابلیت پشتیبانی آفلاین آن است. با توسعه این زبان برنامه نویسی در صورت عدم اتصال به اینترنت نیز به صورت آفلاین می توان از برنامه ها استفاده کرد.

مزیت دیگر این زبان برای طراحی سایت در پلتفرم های فرانت اند است. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت دارای پلتفرم های خوب و کاربردی در طراحی بخش فرانت اند است. این موضوع به بهینه سازی کدهای سرور در بخش بک اند نیز کمک می کند.

در نهایت توصیه می کنیم اگر می خواهید توسعه اپلیکشین و طراحی سایت با سرعت بالا داشته باشیدُ بهترین گزینه استفاده از زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت است.

در مقالات بعدی از بلاگ شرکت طراحی سایت دکمه با ما همراه باشید تا با سایر زبان های برنامه نویسی برای طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن آشنا شوید.