ارتباط با ما

info@dokmeh.coŸ¬

طراحی سایت با قالب آماده و مزایا و معایب آن

امروزه علاوه بر طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با قالب آماده نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما هنوز عده ای به واضح مزایا و معایب آن را نمی دانند. لذا در این مقاله از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت دکمه برآن شدیم تا به بررسی مزایا و معایب استفاده از قالب آماده طراحی وب سایت بپردازیم.

طراحی سایت با قالب آماده در آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت دکمه

قالب آماده طراحی وب سایت چیست ؟

پوسته یا قالب سایت در واقع طرح گرافیکی است که در همه صفحات یک سایت تکرار می شود و کاربر آن را می بیند. لذا تاثیر زیادی در جلب نظر کاربر دارد.

برای طراحی قالب سایت علاوه بر نیاز به دانش هنری و گرافیکی، نیاز به داشتن علم کدنویسی و برنامه نویسی نیز است. چنانچه دانش برنامه نویسی و طراحی نداشته باشید می توانید از قالب آماده طراحی وب سایت استفاده کنید.

در حال حاضر حتی می توان این قالب ها را به طور رایگان از اینترنت دانلود و استفاده کرد. اگر نیاز به تغییراتی در این قالب ها باشد می توان به پرداخت هزینه به طراح قالب، آن را برای خود سفارشی سازی کنید، البته در صورتی که آن تغییرات قابل اعمال باشد.

به هنگام خرید قالب آماده طراحی وب سایت باید با دقت به امکانات آن و اطلاعات شرکت فروشنده دقت کنید و قرارداد رسمی ببندید تا در انتها به مشکل برنخورید.

این نوع قالب ها بیشتر برای کسب و کارهایی مناسب هستند که محصولات کمی دارند و یا فقط نیاز به یک سایت برای پرسنال برندینگ دارند و قصد ندارند در ابعاد بزرگ خود را معرفی کنند.

پیشنهاد می کنیم اگر به طراحی وب سایت علاقه مندید مقاله طراحی سایت با جاوا اسکریپت از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه را نیز مطالعه کنید.

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت با قالب آماده

به هنگام استفاده از قالب آماده طراحی وب سایت باید این نکته را در نظر داشته باشید که این قالب ها مانند طراحی سایت اختصاصی نیستند و شما نمی توانید آن ها را دقیقا به همان شکلی که مدنظرتان است تغییر دهید و شخصی سازی کنید.

لذا اگر طرح خاصی برای طراحی سایت و مناسب با برند خود مدنظرتان است، بهتر است به سراغ طراحی سایت اختصاصی بروید و با یک طراح سایت وارد مذاکره شوید.

یک طراحی حرفه ای و اختصاصی که مناسب با سلیقه مخاطبان تان باشد، به طور قطع برای شما مناسب تر است زیرا می توانید آن را براساس سلیقه خود طراحی کنید. اما در عین حال هزینه و زمان بیشتری برای آن نیاز است.

اما در نهایت هر دوی این روش های طراحی سایت مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما با توجه به زمان، بودجه، میزان اهمیت شخصی سازی طراحی و هدف تان از طراحی وب سایت می توانید یکی را انتخاب کنید.

طراحی سایت با قالب آماده در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه و بهترین شرکت طراحی سایت تهران

مزایای استفاده از قالب آماده طراحی وب سایت

شاید مهم ترین هزینه این نوع طراحی وب سایت را بتوان هزینه پایین آن ها دانست. این نوع سایت ها را نسبت به طراحی سایت اختصاصی با هزینه کم و در مدت زمان سریع تری می توانید تحویل بگیرید و کار با آن ها را شروع کنید.

مورد بعدی مربوط به استفاده آسان از آن ها می شود. استفاده از آن ها به دانش فنی خاصی نیاز ندارد و به راحتی پس از نصب می توانید از آن ها استفاده کنید.

مزیت دیگر این سایت ها مربوط به استاندارد بودن آن ها است زیرا براساس استانداردهای طراحی سایت نوشته شده اند و اکثرا با همه مرورگرها سازگار می باشند. و نقص و ایرادهای سطحی ندارند.

معایب طراحی سایت با قالب آماده

شاید یکی از مهم ترین معایب این نوع طراحی سایت مربوط به این باشد که منحصر به فرد نیستند. زیرا ممکن است افراد زیادی همان قالبی که شما تهیه کرده اید را استفاده کرده باشند.

مورد دیگر این است که این قالب ها انعطاف پذیر نیستند و شما نمی توانید ظاهر آن ها را کاملا تغییر بدهید و شخصی سازی کنید. بلکه فقط می توانید عکس ها و بنرهای مورد نظر خودتان را بارگزاری کنید و یا رنگ های سایت را ویرایش کنید.

مورد دیگر مربوط به امنیت پایین این نوع قالب ها است. زیرا افراد زیادی از آن قالب استفاده می کنند و در این صورت شما حق تالیف آن را نخواهید داشت.

کدهای سایت را نمی توانید تغییر دهید، چنانچه برای طراحی سایت از جاوا اسکریپت، xml، CSS یا html استفاده کنید می توانید آن ها را تغییر دهید اما اگر از قالب های آماده استفاده کنید امکان تغییر در کدنویسی نخواهید داشت.

مشکل بعدی مربوط به ریسپانسیو بودن این قالب ها است. برخی از قالب های آماده، حالت واکنشی به موبایل و تبلت ندارند و این موضوع می تواند باعث از دست رفتن کاربران زیادی شود.

مورد دیگر مربوط به بهینه سازی این قالب ها برای موتورهای جستجو می شود. الگوریتم های موتورهای جستجو دایما در حال به روزرسانی و آپدیت شدن هستند اما امکان دارد این قالب های آماده چون از قبل نوشته شده اند نتوانند با الگوریتم های جدید سازگار شوند.

مورد دیگر مربوط به رفع اشکال زمان بر این نوع سایت ها است. چون این قالب ها پلاگین محور هستند رفع خطا در آن ها نیاز به زمان و بررسی های بیشتری دارد.

در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و آپارات نیز با آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت دکمه همراه باشید تا از جدیدترین اطلاعات در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ آگاه شوید.