ارتباط با ما

info@dokmeh.coŸ“¬

12 نکته ضروری که باید قبل از شروع طراحی وب سایت اختصاصی بدانید

در این مقاله از وب سایت شرکت طراحی سایت دکمه در تهران، به معرفی و بررسی 12 نکته اساسی پرداخته‌ایم که شرکت‌ها و افراد متقاضی باید قبل از شروع طراحی وب سایت اختصاصی بدانند. در ادامه با ما همراه باشید.

اموزش طراحی وب سایت اختصاصی ، توسط شرکت طراحی سایت دکمه

طراحی وب سایت اختصاصی چیست


به طور کلی طراحی وب فرآیند برنامه ریزی، ایده پردازی و تنظیم مطالب به‌صورت آنلاین در بستر اینترنت است. امروزه، طراحی وب سایت شامل عملکرد کلی وب سایت است که شامل برنامه‌های وب، برنامه‌های تلفن همراه و طراحی رابط کاربری است.

منظور از طراحی وبسایت ، وب سایت‌هایی است که در اینترنت نمایش داده می‌شوند که معمولاً به جنبه‌های تجربه کاربری توسعه وب سایت اشاره دارد. طراحی وب در گذشته بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسکتاپ متمرکز بود. با این حال، از اواسط دهه 2010، طراحی برای مرورگرهای گوشی همراه و رایانه لوحی هم اهمیت زیادی پیدا کرده است.


ایده پردازی قبل از شروع طراحی سایت اختصاصی

بدون شک برای هر طراح سایت ایده حرف اول را می‌زند، به همین منظور ما چند نمونه از بهترین سایت‌ها را که می‌توانید برای ایده از آن‌های استفاده کنید در این بخش معرفی کرده ایم:
Behance
• Pinterest
• Awwwards
• Web design inspiration
• Site Inspire


انتخاب ابزار طراحی وب

برای طراحی وب سایت دو روش اصلی وجود دارد: استفاده از برنامه دسکتاپ یا استفاده از وب سایت ساز! ابزاری که تصمیم دارید از آن استفاده کنید بسته به اندازه تیم، بودجه و نوع سایتی که می‌خواهید بسازید و الزامات فنی آن بسیار متفاوت خواهد بود.

شرکت طراحی سایت دکمه در این زمینه به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین ابزار را برای طراحی سایت انتخاب کنید.


نرم افزارهای دسکتاپ


برنامه‌های دسکتاپ نیاز دارند که طراح سایت طرح خود را ایجاد کرده و آن را برای یک تیم توسعه دهنده ارسال کند که می‌توانند طرح را به کد تبدیل کنند. مشهورترین برنامه دسکتاپ برای طراحی وب سایت ، فتوشاپ و اسکچ هستند.

به طور معمول، این استاندارد برای وب سایت‌های بزرگ و یا پیچیده است چون به طراح اجازه می‌دهد تا بر روی ظاهر کلی تمرکز کند، متأسفانه این فرایند می‌تواند گران و وقت‌گیر باشد زیرا منابع متعدد، مجموعه مهارت‌ها و اعضای تیم بیشتری مورد نیاز است.

عناصر طراحی وب سایت اختصاصی

هنگام طراحی وب سایت، مهم است که هم ظاهر و هم عملکرد سایت در نظر گرفته شود. ادغام این عناصر، قابلیت استفاده و عملکرد کلی سایت را به حداکثر می‌رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری مانند رابط کاربری خوب، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر، متن مناسب و متناسب طرح رنگی است. عملکرد سایت شما به سرعت، رتبه‌بندی، جستجو و توانایی جذب مخاطبان شما اشاره دارد.

فونت‌های جذاب در سایت

فونتی انتخاب کنید که از طراحی کلی سایت شما تعریف کند. فونت باید با طرح رنگی و گرافیکی تصاویر شما جفت شود و وب سایت شما را تقویت کند.

ابزارهایی مانند Canva’s Font Combinator به شما کمک می‌کنند تا مطابقت مناسبی با فونت خود پیدا کنید. ابزارهای طراحی وب مانند PageCloud هم شامل چندین فونت هستند.

نقش رنگ‌ها در طراحی وبسایت

رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین عناصری هستند که باید هنگام طراحی وب سایت اختصاصی مورد توجه قرار گیرند. به خاطر داشته باشید که نکات بسیاری در زمینه روانشناسی رنگ وجود دارد، تمرکز بر رنگ‌هایی که از طراحی و لحن کلی وب سایت شما تعریف می‌کنند مهم است.

رنگ بندی خود را با نام تجاری و برند خود و پیام‌هایی که می‌خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید تنظیم کنید.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقاله دیجیتال برندینگ از وب سایت شرکت طراحی سایت دکمه را مطالعه کنید.

صفحه نخست در سایت

صفحه اصلی یکی از استراتژیک‌ترین صفحات هر وب سایت است. این صفحه، خانه یا همان هوم نامیده می‌شود چون یک نقطه شروع است که کاربر با معرفی وارد صفحه اصلی وب سایت می‌شود و مسیر بعدی خود را در آن انتخاب می‌کند.

صفحات اصلی معمولاً حاوی پیوندهایی به مهم‌ترین قسمت‌های سایت هستند. به عبارت دیگر، می‌توان آن را صفحه اولیه یا صفحه فهرست نیز نامید.

اگر صفحه اصلی توسط موتورهای جستجو به وبسایت هدایت شود، لندینگ است. بنابراین در بیشتر موارد، صفحه‌ای است که بیشترین تعداد کاربران وب سایت از آن بازدید می‌کنند، صفحه اصلی و یک لندینگ پیج است.

صفحه منوی سایت

صفحه منو و همین‌طور یک کنترل منو، نوعی لیست را ارائه می‌ دهد که به دسته‌های مختلف محتوا و مناطق تعامل دسترسی دارد. این ویژگی همیشه مورد نیاز نیست.

وب سایت‌های دارای ساختار ساده اغلب فقط از کنترل‌های منو استفاده می‌کنند که در طرح وب قرار دارند و نیازی به انتقال به یک صفحه جداگانه ندارند.

با این حال، صفحه منوی جداگانه به طراحان اجازه می‌دهد تا توجه کاربر را به گزینه‌های بدون عوامل حواس پرتی در اطراف متمرکز کنند. به‌علاوه، در بسیاری از موارد صفحه منوی جداگانه از رویکرد حداقلی سایر صفحات پشتیبانی می‌کند.

صفحه جستجو

پس از تایپ درخواست کاربر در قسمت جستجو، این صفحه بخشی از نتایج جستجوی داخلی را نشان می‌دهد. ممکن است شکل صفحه بسیار متفاوت باشد، از یک لیست متن ساده گرفته تا متن همراه تصاویر!

صفحه درباره ما

این بخش از وب سایت معرفی هویت و در واقع سابقه فعالیت یک شرکت و برند یا شخص است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا در مورد شرکت، محصول یا شخصی که در پشت وب سایت است بیشتر بدانند.

این بخش مهمی از برند تجاری و میانبری برای صحبت با مخاطب در مورد مزایای آنچه که می‌توانند در این وب سایت پیدا کنند یا با کمک آن انجام می‌دهند است.

بنابراین وقتی بازدیدکنندگان می‌خواهند معرفی مختصری از برند تجاری داشته باشند، به دنبال این صفحه هستند. پیوند به صفحه درباره ما را می‌توان اغلب در سرصفحه یا پاورقی وب سایت یا هر دو پیدا کرد.

صفحه ثبت نام

صفحه ثبت نام را می‌توان در وب سایت‌هایی پیدا کرد که کاربران در آن ثبت نام کرده و حساب‌های شخصی سازی شده ایجاد می‌کنند.

در این صفحه، تمرکز بر روش ساده و کاربردی ثبت نام بدون مراحل و قسمت‌های زیادی برای پر کردن فرم ثبت نام بسیار مهم است.

در صورت امکان، روش های مختلف ثبت نام از جمله ثبت نام از طریق شبکه‌های اجتماعی، ثبت نام با ایمیل، ثبت نام با شماره همراه و غیره را به کاربران ارائه کنید.

صفحه 404

404 صفحه را می‌توان در هر وب سایتی یافت. از نظر فنی، 404 یا Not Found پیام خطا در کد پاسخ HTTP (پروتکل انتقال متن) است، درصورتی که کاربر با سرور ارتباط برقرار کند ارسال می‌شود. اما اگر به دلایلی نتوانست محتوای درخواستی را دریافت کند، این پیغام ظاهر می‌شود.

به عنوان مثال وقتی کاربران روی پیوندی به صفحه پاک شده بزنند در این شرایط، سرور وب سایت 404 را ارسال می‌کند تا به کاربر اطلاع دهد که محتوا پیدا نمی‌شود.

شرکت طراحی سایت دکمه

دکمه یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت در تهران است که سابقه طولانی و مثال زدنی در زمینه طراحی وب سایت اختصاصی ، طراحی لوگو، طراحی اپلیکیشن، دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت دارد.

کافی ست نگاهی به صفحه پروژه های دکمه بی‌اندازید تا بیشتر با دست‌آوردها و طراحی‌های این تیم حرفه‌ای آشنا شوید.

همچنین می‌توانید دکمه در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، لینکدین و توییتر نیز دنبال کنید.