ارتباط با ما

info@dokmeh.co

تاثیر لینک سازی داخلی بر عملکرد سئو سایت

اگر می‌خواهید با جزییات لینک درون متنی و اصول لینک سازی داخلی سایت بیشتر آشنا شوید و بدانید که چگونه می‌توانید از این طریق بهترین نتیجه را در عملکرد سئو سایت به دست آورید، تا انتهای این مطلب که به همت تیم دکمه بهترین شرکت طراحی سایت تهران گردآوری شده است، با ما همراه باشید.

تاثیر لینک سازی داخلی بر عملکرد سئو سایت در بهترین شرکت طراحی سایت تهران

بهبود عملکرد سئو سایت بر لینک سازی داخلی

همان طور که می‌دانید برای اینکه سایت شما در گوگل بالا بیاید و شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید، باید محتوای نوشتاری جامع و باکیفیت داشته باشید. این محتوا باید با دانش روز ارتقا یابد و هیچ زمانی متوقف نشود. یکی دیگر از راه‌های بالا آمدن سایت شما این است که در اواسط محتوایی که پیرامون یک موضوع خاص تولید کرده اید لینک های درون متنی یا همان لینک سازی داخلی قرار دهید و از مخاطب بخواهید که برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک‌های مربوطه مراجعه کند.

با ارجاع دادن مخاطب از یک متن به متنی دیگر و ادامه این روند تا جایی که مخاطب به اطلاعاتی که می‌خواهد برسد، مدت زمان بیشتری مخاطب را در سایت خود نگه می‌دارید و همچنین او را وادار می‌کنید که صفحات بیشتری را مرور کند. با این کار امتیاز بیشتری کسب می‌کنید و در جستجوی گوگل رتبه بالاتری را از آن خودتان می‌کنید.

5 گام اساسی که باید هنگام لینکسازی داخلی سایت مورد توجه قرار بگیرد

حتما متوجه شده اید که هنگام خواندن محتوای یک وب سایت که اغلب به رنگ سیاه نوشته شده است، یک یا چند کلمه به رنگ آبی یا براساس سلیقه طراحی به رنگی دیگر موجود است که وقتی روی آنها کلیک کنید وارد صفحه دیگری می‌شوید و می‌توانید اطلاعات بیشتری در آن زمینه کسب کنید. این‌ها همان لینک‌های داخلی یا درون متنی هستند.

گاهی نیز در میانه مطلب نویسنده به طور مستقیم از شما می‌خواهد که چنانچه در مورد حواشی آن محتوا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به فلان لینک مراجعه کنید. این نیز نوعی لینک دهی داخلی است.

در مجموع برای اینکه به کمک لینک‌دهی بتوانید مخاطب بیشتری را جذب کنید و نیز کاربران را برای مدت زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید و عملکرد سئو سایت خود را بهبود بخشید، باید 5 نکته مهم را مد نظر قرار دهید. با رعایت این 5 نکته که در واقع گام‌های اساسی در راستای بالا آمدن سایت شما هستند، می‌توانید خودتان را در سرچ گوگل از میان رقبا بالا بکشید.

جهت آشنایی بیشتر با اصول بهبود سئو سایت می توانید مقاله تاثیری که میزان بازدید وب سایت بر بهبود سئو سایت دارد از بلاگ شرکت طراحی سایت دکمه را نیز مطالعه کنید.

1: ساختار اصلی سایت خود را بشناسید

برای سایت خودتان یک ساختار هرمی در نظر بگیرید تا کاربر بداند که چگونه می‌تواند به انچه می‌خواهد برسد. ساختار هرمی یعنی چه؟ یعنی مهم‌ترین مطالب را در راس هرم قرار بدهید. یعنی همان چیزهایی که حدس می‌زنید مخاطبان بیشتری را به سایت‌تان دعوت کند، در قسمت هوم پیج‌تان قرار دهید تا جلوی چشم باشد.

اطلاعات بعدی را در میانه هرم قرار دهید. یعنی در صفحات بعدی. پست هایی که می‌دانید ممکن است مخاطب کمتری داشته باشد یا اینکه در سایر سایت‌ها هم تکرار شدند و حرف تازه‌ای برایشان ندارید را در انتهای هرم قرار بدهید.

این شما هستید که باید کاربران را به ماندن در سایت‌تان تشویق کنید. این کار جز با ارائه مطالب جذاب در بدو ورود به سایت میسر نخواهد بود. پس ویترین‌تان را جذاب و حرفه‌ای بچینید و اقلام غیر ضروری را به انتهای فروشگاه منتقل کنید.

2 : محتوای اصلی سایت خود را مشخص کنید

صراحتا مشخص کنید که محتوای اصلی سایت شما کدام است. این محتوا باید کامل‌ترین بخش بلاگ وب سایت شما باشد. باید همه اطلاعاتی که مخاطب می‌خواهد را در اختیارش بگذارید تا برای کسب اطلاعاتی که می‌خواهد سراغ سایت‌های رقیب نرود. اگر می‌خواهید خدمات خاصی به مخاطب ارائه دهید یا کالایی را به معرض فروش بگذارید، باید هرآنچه مخاطب می خواهد بداند را روی سایت قرار دهید.

اگر مخاطب با جستجو در گوگل وارد سایت شما شود ولی آنچه را که می‌خواهد به دست نیاورد، از سایت شما خارج می‌شود و می‌کوشد آنچه می‌خواهد را جای دیگری پیدا کند. ممکن است شما این مخاطب را فقط برای این بار از دست نداده باشید و دفعات دیگر هم چنانچه محتوای خاصی را جستجو کند و به لینک سایت شما برسد، از روی سایت شما رد شود و تمایلی به وقت گذاشتن برایتان نداشته باشد. بنابراین خیلی مهم است که محتواهای اصلی سایت‌تان جامع باشد.

آموزش بهبود سئو سایت با لینکسازی داخلی در شرکت طراحی سایت دکمه

3: لینک‌های محتوایی وابسته به محتوای اصلی ایجاد کنید

گاهی محتوای تولیدی شما با موضوعات دیگری همخوانی دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید درباره مد شدن شال و روسری‌های بزرگ صحبت کنید و دلتان بخواهد در میانه محتوا اشاره ای هم به نحوه بستن روسری قواره بزرگ یا بستن شال زیر چادر و… داشته باشید. در این مثال محتوایی که به مد اشاره شد لینک اصلی است که مخاطب وارد آن شده و بقیه اطلاعات پیرامون آن همان‌هایی هستند که با کمک لینک به متن اصلی وابسته می‌شوند.

در این روش هم شما به صورت سلسله‌وار از یک محتوای اصلی مخاطب را به لینک‌های وابسته تکمیل کننده ارجاع می‌دهید.

4: مطالب سریالی را به یکدیگر لینک کنید

از فضای نامحدودی که به صورت آنلاین در اختیار دارید به بهترین شکل استفاده کنید. مجبور نیستید همه اطلاعات مربوط به یک موضوع را در یک مطلب بلند و طولانی بنویسید. در این صورت بعید نیست که برخی از کاربران خسته شوند و تا انتهای مطلب شما را همراهی نکنند. بهتر است مطلب را به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش را در یک محتوای جداگانه منتشر کنید. سپس محتواها را با لینک سازی داخلی به یکدیگر متصل کنید.

در این صورت چنانچه کاربر علاقه‌مند به دریافت اطلاعات بیشتر باشد، با پایان یک محتوا روی لینک مربوطه کلیک می‌کند و ادامه اطلاعات را در محتوای دیگر می‌خواند و این کار را آنقدر ادامه می‌دهد تا به اغنا برسد.

5: به پست‌های مهم سایت لینک اضافه کنید

شما صاحب اختیار وب سایت‌تان هستید و مادامی که وب سایت شما در فضای دیجیتال و در موتورهای جستجو وجود دارد و بدون هیچ مشکلی فعالیت می‌کند، می‌توانید هر تغییری که دلتان می‌خواهد بر روی آن اعمال کنید. مهم‌ترین کاری که می‌توانید همواره انجام بدهید و نباید اجازه بدهید متوقف شود، تولید محتوای باکیفیت است. اما شما نمی‌توانید همیشه محتوای جدید تولید کنید. گاهی لازم است محتوای تولید شده‌تان را ارتقا دهید.

در این راستا بهتر است پست‌هایی که بیشترین بازدید کننده داشتند را شناسایی کنید و دستی به سر و رویشان بکشید. به آنها اطلاعات جدید و لینک‌های داخلی اضافه کنید. یا آخرین پست‌تان را با اضافه کردن لینک داخلی بالا بکشید. از این طریق شانس بیشتری در جستجوی کاربران خواهید داشت.

چنانچه استراتژی‌های مذکور را به درستی مورد استفاده قرار دهید، در امر لینک‌دهی داخلی موفق بوده و تاثیر آن را بر وضعیت سئو سایت خواهید دید.

ارتباط با بهترین شرکت طراحی سایت تهران

همانطور که می دانید برای دیده شدن در بستر وب و موتورهای جستجو قبل از هرچیز باید به طراحی سایت فکر کنید تا بتوانید در مراحل بعدی نیز موفق باشید. در این خصوص پیشنهاد می کنیم طراحی سایت خود را به آژانس دکمه بهترین شرکت طراحی سایت تهران بسپارید تا یک طراحی سایت منحصر به فرد و طبق سلیقه خود داشته باشید.

جهت مشاهده نمونه طراحی های انجام شده توسط آژانس دکمه می توانید به صفحه مربوط به پروژه ها در وب سایت و یا به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید.