ارتباط با ما

info@dokmeh.coðŸ¬

مزایا و معایب بازاریابی ایمیلی در دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ که یکی از پرکاربردترین روش های بازاریابی دیجیتال است، آشنا شوید.

بررسی مزایا و معایب بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

بررسی مزایا و معایب بازاریابی ایمیلی در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محصولات یا خدمات خود از طریق ایمیل میتواند راهی سریع، و مقرون به صرفه برای دستیابی به مشتریان جدید و همچنین حفظ مشتریان فعلی باشد.
بازاریابی از طریق ایمیل به شما امکان ارسال پیام های هدفمند و شخصی سازی شده به مخاطبان را می دهد.

این روش بازاریابی دیجیتال میتواند به شما کمک کند روابط بهتری با مشتریان و مخاطبان خود برقرار کنید. استفاده از روش ایمیل مارکتینگ می تواند فعالیت های بازاریابی شما را بهبود دهد.

با این حال، درنظر داشته باشید که نباید زیاد از بازاریابی ایمیلی زیاد استفاده کنید، دریافت ایمیل های بیش از حد یا ناخواسته می تواند افراد را آزار دهد و تاثیر منفی از برند شما در ذهن آن ها ایجاد کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی تکنیک های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه را مطالعه کنید تا با سایر تکنیک های موثر در بازاریابی دیجیتال نیز آشنا شوید.

مزایای ایمیل مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال

از مهم‌ترین مزایای ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

مقرون به صرفه :

هزینه‌های بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند بسیار کمتر از روش‌های دیگر در دنیای بازاریابی باشد. این روش هیچ یک از هزینه‌های تبلیغات، چاپ یا فضای رسانه‌ای را در پی نخواهد داشت.

مبتنی بر مجوز :

لیست بازاریابی شما متشکل از افرادی است که دریافت ایمیل از طریق شما را انتخاب کرده‌اند. مشتریانی که واقعاً به محصولات و یا خدمات شما علاقه‌مند هستند، در نهایت بیشتر درگیر کسب و کار شما می‌شوند.

طراحی انعطاف پذیر :

می‌توانید یک متن ساده یا گرافیکی ارسال کنید یا فایل‌هاییرا در ایمیل ضمیمه کنید. هرکدام که پیام شما را بهتر به مخاطب می‌رساند انتخاب کنید تا در نهایت به بهترین شکل بتوانید برند خود را به آن‌ها معرفی کنید.

مقیاس پذیر :

از بازاریابی ایمیلی در دیجیتال مارکتینگ می‌توان برای جذب مخاطبان بیشتر یا لیستهای هدفمند کوچک‌تر استفاده کرد.

شخصی سازی و تقسیم‌بندی :

با ایمیل مارکتینگ می‌توانید پیام‌ها را شخصی سازی کنید. می‌‌توانید لیست بازاریابی را تقسیم‌بندی کنید . به طوری که مشتریان‌تان فقط پیام‌هایی را از سمت شما دریافت ‌کنند که به آنها علاقه‌مند هستند و در این‌صورت تعامل بیشتری با شما خواهند داشت.

تبدیل و افزایش فروش :

اگر تبلیغ جدیدی دارید، مردم می‌توانند روی لینک کلیک کرده و محصولی که تبلیغ کرده‌اید را فوراً پیگیری کنند. بازاریابی از طریق ایمیل نیز در هر مرحله از فرآیند خرید تاثیرگذار است.

به عنوان مثال شما می‌توانید بر کسی تأثیر بگذارید تا کالای شما را انتخاب کند، بعد از خرید هم ارتباط با مشتری را حفظ کنید و منجر به خریدهای بعدی او بشوید.

قابل اندازه‌گیری :

با استفاده از نرم‌افزار تجزیه و تحلیل وب می‌توانید موفقیت یک کسب و کار را ارزیابی کنید. به راحتی می‌توانید نسخه‌های مختلف، موضوعات و طرح‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک موثرتراست. با این کار می‌توانید روش های بازاریابی‌های آینده را بهینه کنید.

مقایسه پذیر :

شما می‌توانید نتایج خود را در حیطه کار خود با دیگران مقایسه کنید. بسیاری از گزارش‌های معیار بازاریابی از طریق ایمیل رایگان و در دسترس هستند. با یک جستجوی آنلاین ساده در اینترنت این موارد را پیدا خواهید کرد.

سازگار با محیط زیست :

از مهم ترین مزایای ایمیل مارکتینگ می‌توان به این مورد اشاره کرد که برای محیط زیست بهتر از بازاریابی فیزیکی و سنتی است زیرا در این روش چیزی چاپ نمی‌شود و زباله کاغذی در پی نخواهد داشت.

صرفه‌جویی در وقت :

از طریق اتوماسیون و خودکارسازی می‌توانید براساس عملی که آن‌ها در وب‌سایت شما انجام داده‌اند، ایمیل‌هایی را برای مشتریان ارسال کنید. به عنوان مثال با ورود کاربر به وب‌سایت خود، یک ایمیل خوش‌آمد گویی ارسال کنید.

یا اگر کاربر سبد خرید آنلاین را بدون اینکه چیزی خرید کند رها می‌کند، یک ایمیل به همراه تخفیف صادره برایش ارسال کنید.

بازاریابی در زمان مناسب :

با استفاده از بازاریابی از طریق ایمیل می‌توانید در زمان مناسب با مشتریان ارتباط برقرار کنید. با استفاده از عوامل خودکار، مانند فعالیت وب‌سایت، خرید، می‌توانید در زمان و مکان مناسب و با پیشنهاد جذاب به مخاطبان مناسب برسید.

مزایای ایمیل مارکتینگ ، معایب ایمیل مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال

معایب ایمیل مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال

علاوه بر مزایای گفته شده، بازاریابی از طریق ایمیل مانند هر روش دیگری معایبی نیز در پی خواهد داشت. برخی از مشکلات احتمالی این روش شامل موارد زیر است :

هرزنامه :

اگر پیام‌های شما برای افراد مناسب و مطابق با هدف فرستاده نشود، گیرنده ممکن است ایمیل شما را حذف کند یا اشتراکتان را لغو کند.

لذا باید اطمینان پیدا کنید که استراتژی ایمیل مارکتینگ شما با حریم خصوصی و قوانین محافظت از داده‌ها مطابقت دارد و به درستی برای افرادی فرستاده می شود که می‌خواهند آن را دریافت کنند.

ایمیل‌های تحویل نشده :

ممکن است نامه‌های الکترونیکی با طراحی ضعیف به درستی تحویل داده نشوند. ایمیل‌هایی که از کلمات کلیدی یا نامه‌های خاص هرزنامه در عنوان موضوع یا محتوای ایمیل استفاده می‌کنند، به عنوان مثال «رایگان»، «اینجا را کلیک کنید»، احتمالاً توسط نرم افزار ایمیل و ارائه دهندگان خدمات اینترنت فیلتر می‌شوند.

ظاهر نامناسب :

ممکن است تلاش کرده باشید تا ساختار و ظاهر ایمیل‌های خود برای ایمیل مارکتینگ را به گونه‌ای ایجاد کنید تا دقیقاً به همان شکلی که تصور می‌کنید برای مشتریان ارسال شود.

اما متأسفانه ممکن است به دلیل متفاوت بودن تنظیمات سرورها و تنظیمات کامپیوتر، طراحی شما دقیقا از چیزی که انتظار داشتید، پیروی نکند و همین موضوع می‌تواند از تأثیر پیام شما بکاهد.

ممکن است سطر متن‌ها در صفحه نمایش مخاطب جابجا شوند. و یا تنظیمات ایمیل در رایانه شخص دیگر ممکن است فقط اجازه نمایش متن را بدهد و جلوی نمایش تصاویر را بگیرد.

اگر می‌خواهید از ظاهر نادرست یا احتمالاً نامرتب جلوگیری کنید، باید مطمئن شوید که کد استفاده شده به اساسی‌ترین سیستم‌های پردازش ترجمه می‌شود که این کار مستلزم مشاوره با یک متخصص فنی یا یک شرکت بازاریابی است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

دنیای بازاریابی دیجیتال همچون یک دریای بی انتها است که به راحتی و خیلی سریع نمی توانید همه ابزارها و روش های آن را یاد بگیرید. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه مرحله به مرحله همه ابزارهای این دنیای پر رمز و راز را به شما آموزش خواهیم داد.

کافی ست در شبکه های اجتماعی نیز با دکمه همراه باشید تا سایر نکات کلیدی مرتبط با مزایا و معایب بازاریابی ایمیلی و همچنین راهکارهای استفاده از این ابزار در مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.