ارتباط با ما

info@dokmeh.coŸ“¬

6 ترند برتر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در ۲۰۲۱

اگر کمی با دنیای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال آشنا باشید پس قطعا با مدیریت ارتباط با مشتری نیز آشنا هستید. این روزها همه شرکت‌های بزرگ و کوچک به دنبال شناخت بهترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری جهت بهبود ارتباطات و همچنین جذب و حفظ مشتری هستند.

از آنجایی که شرکت طراحی سایت دکمه همواره به دنبال معرفی جدیدترین‌ها و برترین‌ها به همراهانش است، در این مقاله برآن شدیم تا به معرفی 6 ترند برتر مدیریت ارتباط با مشتری در سال ۲۰۲۱ بپردازیم. اگر به بازاریابی علاقه مندید و یا پیشرفت در آن برای کسب و کارتان مهم است تا انتهای این مقاله با دکمه همراه باشید.

6 ترند نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و نرم افزار crm، در شرکت طراحی سایت دکمه

مدیریت ارتباط با مشتری چیست

بیایید در ابتدا فرض را بر این بگذاریم که شما نمی‌دانید CRM چیست و چه کاربردهایی دارد.

مدیریت ارتباط با مشتری را می‌توان به طور خیلی ساده اینگونه تعریف کرد : عبارت است از درک مشتری! در دنیای رقابتی امروز باید به بهترین شکل ممکن مشتریان خود را درک کنید، نیازها و خواسته‌هایشان و علایق آن‌ها را بفهمید. تا از این طریق بتوانید خواسته‌های آن‌ها در آینده را پیش‌بینی کنید و باعث جذب و از همه مهم‌تر حفظ مشتری شوید.

قطعا رسیدن به این مرحله راه آسانی نخواهد بود اما با کمی افزایش دانش در این زمینه و شناخت فناوری‌های موجود و مشورت با متخصصان می‌توانید به این مرحله برسید.

پس اگر صاحب کسب و کاری هستید و تاکنون از CRM در سازمان خود استفاده نکرده‌اید بهتر است اول کمی در رابطه با آن مطالعه کنید و از متخصصان این رشته مشورت بگیرید، سپس یک نرم‌افزار CRM مناسب انتخاب و خریداری کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید بازار جهانی CRM در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۴۰ میلیارد دلار تخمین زده شد!

به تازگی هم این احتمال را داده‌اند که با افزایش اهمیت بازاریابی تا سال ۲۰۲۷ این نرخ ۱۴ درصد افزایش خواهد یافت. حتی تا ۳ سال آینده یعنی در سال ۲۰۲۴ نرخ این بازار فراتر از ۴۳ میلیارد هم خواهد شد!

پس بهتر نیست هرچه زودتر دانش خود را از این علم بالا ببرید و به دنبال استفاده از یک نرم افزار CRM در کسب و کار خود باشید؟!


نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

امروزه استفاده از نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری در بسیاری از کسب و کارها چه کوچک و چه بزرگ با هر زمینه فعالیتی افزایش یافته است و روز به روز هم علاقه‌مندان به آن بیشتر می‌شود.

پس اگر در هر زمینه‌ای فعالیت میکنید هرچه زودتر باید به فکر استفاده از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خوب باشید. درست است که تعداد این نرم‌افزارها زیاد است اما نگران نباشید دکمه به شما کمک می کند تا بهترین را انتخاب کنید.

از آنجایی که این روزها اکثر متخصصان بازاریابی و فروش به دنبال بهترین راهکارها و ابزارها برای ارسال پیام به مخاطبین و برقراری ارتباط با آنها هستند، استفاده از این نرم‌افزار افزایش یافته است.

با استفاده از آن می‌توانید خیلی راحت محصولات و خدمات خود را به جامعه هدف معرفی کنید و به جذب و از همه مهم‌تر حفظ مشتری کمک کنید. در این راستا لازم است اهداف دپارتمان و سازمان با ماموریت کلی تجارت هماهنگ شود.

در سال ۲۰۲۰ با همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا اکثر کسب و کارها به سمت دورکاری رفتند و کارمندان خود را دورکار کردند، این تغییر بزرگ در روال کاری باعث شد به اجبار به سمت تغییر روش‌های ارتباط با مشتری و CRM خود نیز بروند.

خب با وجود کرونا دور از انتظار نبود که این تغییر و تحولات تا سال ۲۰۲۱ نیز ادامه پیدا کند! اما حالا می‌رسیم به این موضوع که این تغییرات چه تاثیراتی بر مدیریت ارتباط با مشتری داشته و دارد.

6 ترند در این زمینه قابل پیش‌بینی است که در ادامه هر کدام را به‌طور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد.

1. استفاده بیشتر از هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ


استفاده از نرم افزار CRM کمک می‌کند تا انواع معیارها و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را شناسایی کنیم، وظایف خود را به‌طور اتوماتیک انجام دهیم و گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل‌های خود را آماده کنیم. اما هنوز متخصصان زیادی هستند که چگونگی استفاده از داده‌های نرم افزار CRM را نمی‌دانند.

در نتیجه همچنان این نیاز وجود خواهد داشت که در استفاده از داده‌های CRM از هوش مصنوعی AI و ماشین لرنینک ML استفاده کنند تا بتوانند از نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود نتایج بهتر و دقیق‌تری بگیرند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نه تنها کمک می کند تا داده‌های مورد نظر خود را جمع‌آوری کنید، بلکه به کمک آن می‌توانید رفتارها و واکنش‌های مشتریان را پیش‌بینی کنید و در نتیجه براساس آن پیش بینی ها و برمبنای داده‌های تجاری خود، تصمیم‌ های بهتری بگیرید.

به طور خلاصه این تجزیه و تحلیل‌ها به سازمان‌ها کمک می‌کند تا مشتری‌ها و جامعه هدف خود را سریع‌تر پیدا کنند، رفتارهای آن‌ها را پیش‌بینی کنند. در نهایت از این طریق می‌توانند محصولات و خدمات مورد نظر آن‌ها را فراهم کنند و به فروش برسانند.

چرخه مدیریت ارتباط با مشتری و Crm در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

2. شرکت‌های بیشتری به خصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط از CRM استفاده خواهند کرد


اگر بخواهیم به پیشینه این مبحث نگاه کنیم همیشه شرکت‌های بزرگ در استفاده از آن پیشرو بوده‌اند.

اما بعد از سال ۲۰۱۶ کسب و کارهای کوچک و متوسط (SBM) نیز وارد این حوزه شدند و مدیریت ارتباط با مشتری را در راس کار خود قرار دادند.

3. به اتوماسیون بیشتر اعتماد کنید


اتوماسیون کردن سیستم مدیریت ارتباط با مشتری کار اعضای تیم را تسهیل می‌کند. همچنین این روزها خودکارسازی ارائه محصولات و خدمات به مشتریان برای آن‌ها اهمیت و جذابیت زیادی پیدا کرده است.

یکپارچه‌سازی CRM و CMS (سیستم مدیریت محتوای وب سایت) باعث یکپارچه‌سازی فروش و همچنین ساده‌سازی فرآیند خرید و فروش برای مشتریان می‌شود.

همچنین اگر CRM را با ERP یکپارچه‌سازی کنید، کمک می‌کند تا همه امور از جمله تهیه صورت حساب‌ها تا خدمات حمل و نقل و ارائه کالا به مشتری را به‌صورت خودکار انجام دهید.

4. تاکید بیشتر بر شخصی سازی تجربه کاربری و تجربه مشتری


تجربه کاربری و تجربه مشتری در سال 2021 همچنان در مرکز اولویت همه سازمانها در هر صنعتی است.

این موضوع انقدر اهمیت دارد که میتواند باعث پیشی گرفتن هر محصول و خدمتی با برند ناشناخته از برندهای معروف شود.

شخصی سازی تجربه عالی همواره برای کاربر و مشتری مهم است. پیش بینی شده است که انتظارات مشتری از شخصی سازی تجربه، در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

5. به سمت موبایل و Cloud بروید


در دو سال اخیر شیوع ویروس کرونا باعث افزایش دورکاری و کار بیرون از شرکت شد. در نتیجه شرکت‌ها مجبور شدند از برنامه‌های قابل نصب روی موبایل و سایر برنامه‌هایی که کار در خارج از محیط شرکت را امکان‌پذیر می‌کنند، استفاده کنند.

این مسئله شامل حال نرم افزار CRM هم شد تا استفاده‌کنندگان از آن در هر کجا و هر زمان بتوانند به اطلاعات مورد نیاز درخصوص مشتری دسترسی داشته باشند.
بنابراین باید این انتظار را داشته باشیم که CRM به سمت گزینه‌های موبایل فرندلی و همچنین راه‌حل‌های مبتنی بر Cloud پیش برود.

تا بخش مدیریت ارتباط با مشتری بتواند اطمینان داشته باشد که کارکنانش در هر کجا که هستند می‌توانند پاسخگوی نیازهای مشتری باشند و به داده‌های آن‌ها دسترسی دارند.

6. همسویی دپارتمان‌ها با اهداف تجاری


رهبران هر بخش و دپارتمان باید این موضوع را در اولویت قرار دهند که بفهمند چگونه اهداف هر بخش را با اولویت‌های کلی کسب و کار همسو کنند. همچنین این مورد را هم در نظر داشته باشند که هرچه از کارمندان دورتر شوند، این همسوسازی چالش برانگیزتر خواهد شد.

استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به رهبران سازمان و هر دپارتمان کمک میکند تا بتوانند اهداف کسب و کار را تعیین کنند، عملکرد را اندازه‌گیری کنند و در نهایت معیارهای سنجش موفقیت و پیشرفت را پیدا کنند.

همواره این نکته را در ذهن داشته باشید که یک تجربه کاربری عالی با داده های عالی شروع می شود.

با وب سایت و شبکه های اجتماعی شرکت طراحی سایت دکمه همراه باشید تا همواره از جدیدترین ها در دنیای دیجیتال با خبر شوید.
منبع : aacesoft