ارتباط با ما

info@dokmeh.co“¬

10 روش رایج آموزش کسب درآمد از سایت

کسب درآمد از سایت یک افسانه نیست! هرکسی می‌تواند به آن برسد. در واقع تبدیل یک بلاگ یا وب‌سایت سرگرمی به یک دارایی درآمدزا با کمی شانس و تلاش زیاد قابل انجام است. در این مطلب از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت دکمه با ما همراه باشید تا با روش های کسب درآمد از وب سایت آشنا شوید.

آموزش کسب درآمد از سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت طراحی سایت دکمه

آموزش کسب درآمد از سایت

اگر می‌خواهید وبسایتی داشته باشید که از آن کسب درآمد کنید، می‌توانید از راهنمای گام به گام و 10 روشی که در ادامه مطرح کرده‌ایم، استفاده کنید.

کسب درآمد از وب سایت خیلی هم آسان نیست اما امکان‌پذیر است، بهتر است برای شروع از نکات زیر استفاده کنید.
فقط قبل از هر چیز باید بودجه کافی برای تأمین هزینه‌های اولیه خود برای خرید دامنه و هاست داشته باشید.

1: همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ

یک نمونه موفق از وبسایت های همکاری در فروش (affiliate marketing) که قطعاً با آن آشنایی دارید سایت Booking.com است. افیلیت مارکتینگ یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب درآمد از سایت یا بلاگ است.

بهتر از محصولی شروع کنید که خودتان آن را دوست دارید. سپس در وب سایت خود آن محصول را تائید کنید و به بازدیدکنندگان وب سایت و مشترکین ایمیلتان معرفی کنید. و می‌توانید در ازای فروش هر محصول حق کمیسیون 30 تا 70 درصدی دریافت کنید.

روش های کسب درآمد از وب سایت در شرکت طراحی سایت دکمه

2: فروش فضای تبلیغاتی

فروش فضای تبلیغاتی با استفاده از گوگل ادسنس در وب سایت شما تنها یکی از راه‌های کسب درآمد از تبلیغات آنلاین است.

مورد دیگر این است که فضای تبلیغاتی خود را مستقیماً به شرکت‌هایی که قصد حمایت از وبلاگ‌های مختلف را دارند، بفروشید. برای هر فضا می‌توانید قیمتی ارائه دهید مثلاً تبلیغات بنر نوار کناری هزینه متفاوتی با بنر بالای صفحه داشته باشد.

بسته به تعداد بازدیدکنندگان می‌توانید حقوق دریافت کنید. از مزایای این روش این است که هرچه ترافیک سایتتان بیشتر باشد، پول بیشتری دریافت می‌کنید اما نقطه ضعفی هم دارد که هرچه ترافیک کمتری داشته باشید درآمد کمتری دریافت خواهید کرد.

3: فروش محصول دیجیتال خود به عنوان مثال کتاب الکترونیکی

قطعاً می‌دانید که اگر بتوانید مستقیماً محصول را خود بفروشید، بیشترین درآمد را بر اساس هر فروش خواهید داشت. زیرا در این شرایط هیچ شخص واسطه‌ای بین شما و خریدار وجود ندارد و تمام پول به جیب خودتان واریز خواهد شد!

پیشنهاد می‌کنیم اگر به حوزه دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت علاقه مندید مقاله “6 وب سایت الهام بخش برای ایجاد ایده های طراحی وب سایت” از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه را نیز مطالعه کنید.

اما خب این روش خیلی هم آسان نیست که شما محصول خود را به‌راحتی از طریق وب‌سایتتان بفروشید و بلافاصله پول دریافت کنید.
ایجاد محصولات خوب که خوب و مفید باشند، به زمان و منابع زیادی مثل طراحی، محتوا و غیره نیاز دارد.

درواقع تولید هر نوع محصولی هزینه‌های پنهان زیادی خواهد داشت. علاوه بر این هزینه‌ها، فروش محصول در سایت مسائلی دیگری نیز در پی خواهد داشت مثل درگاه‌های پرداخت، حمل و نقل و مالیات.

4: تبلیغات ppc یا گوگل ادسنس

گوگل ادوردز تبلیغاتی است که در بالای صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود. ادسنس برعکس است، به ناشران اجازه می‌دهد تا از شبکه تبلیغاتی بزرگ گوگل استفاده کنند تا سایر تبلیغ‌کنندگان بتوانند تبلیغات خود را در وب‌سایت آن‌ها اجرا کنند. یکی از نکات مثبت این روش، آسان بودن آن است.

پس از ثبت‌نام گوگل یک کد ساده در وبسایت شما قرار می‌دهد که محتوای سایت شما را شناسایی کرده و نمایش تبلیغات مربوطه را آغاز می‌کند. مثلاً اگر سایت شما درباره حیوانات خانگی باشد، گوگل ادسنس تبلیغات غذای گربه و یا آموزش سگ و سایر موارد مشابه را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

سپس با هر بار کلیک بر روی تبلیغ، پولی دریافت می‌کنید. اگر سایت شما ترافیک خوبی داشته باشد می‌توانید صدها دلار در هر ماه درآمد داشته باشید، حتی بیشتر!

5: یک لیست ایمیل ایجاد کنید

لیست ایمیل شما شامل وفادارترین خوانندگان شما است! در واقع هدف این است که بسیاری از غریبه‌هایی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کنند، به دنبال کنندگان پرشوری تبدیل شوند که می‌خواهند از آخرین کارها یا محتوای شما مطلع شوند.

توجه داشته باشید که این استراتژی بلندمدت است و قطعاً یک شبه شما را ثروتمند نمی‌کند. اما درعین‌حال یکی از بهترین روش‌های بلندمدت برای تبدیل سودآوری وبلاگ شما به یک شرکت پول‌ساز است.

هرگز از ایجاد روابط با دنبال کنندگان غافل نشوید. ارائه اطلاعات عالی یا کمک رایگان بک راه عالی برای شروع ایجاد روابط است. اما ارسال هرزنامه به افراد موجب از بین رفتن اعتماد آن‌ها و تخریب اهداف بلندمدت شما می‌شود.

6: فروش پست‌های حمایت شده (اما با استفاده از برچسب نوفالو)

این روش یکی از راه‌های متداول برای کسب درآمد بیشتر از وب سایت است. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال وبلاگ‌هایی هستند که محتوای حمایت شده آن‌ها را نشان دهد. تبلیغات بومی در این زمینه خوب جواب می‌دهد زیرا با محتوای اصلی سایت شما مطابقت دارد و با شما مرتبط است.

7: ایجاد سرنخ برای سایر شرکت‌ها

کسب‌وکارها از سرنخ‌ها و راه‌های جدیدی استفاده می‌کنند تا محصولات یا خدمات خود را وارد بازار کنند. آن‌ها همیشه در جستجوی راه‌های خلاقانه برای یافتن منابع جدید هستند تا به رشدشان کمک کند.

می‌توانید روش‌های خلاقانه را پیدا کنید و با استفاده از آن‌ها کسب‌وکارها به سمت سایت خود جذب کنید و از این طریق از آن‌ها دریافتی داشته باشید.

مثلاً اگر وب‌سایت آموزش مهارت‌های درسی داشته باشید، اطلاعات بازدیدکنندگان شما مانند ایمیل، تلفن و غیره می‌تواند برای مدارس آنلاین مفید باشد و به آن‌ها این اطلاعات را بفروشید.

8: پذیرش کمک‌های مالی بازدیدکنندگان

اگر ترافیک بالایی نداشته باشید اما در عوض جامعه هدفتان پیگیر و درگیر با سایت شما باشند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید به شما پرداخت داشته باشند.

پذیرش کمک‌های بلاعوض راهی سریع برای رسیدن به ثروت نیست، اما اگر مردم از گفته‌های شما خوششان بیاید و بخواهند از کار شما حمایت کنند، می‌تواند به شما در تأمین هزینه‌های کوتاه مدت کمک کند. مثلاً PayPal در کمتر از چند دقیقه دکمه‌های اهدایی را به سایت شما ارائه می‌دهد.
در شبکه های اجتماعی نیز با آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه همراه باشید تا از جدیدترین اطلاعات در زمینه سفارش طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ، طراحی لوگو و هویت بصری آگاه شوید.

9: راه‌اندازی یک سایت تجارت الکترونیک

این روش کمی سخت است و به تلاش زیادی نیاز دارد. وب‌سایت‌ها فقط برای ارائه محتوا نیستند بلکه بعضی فروشگاهی برای فروش آنلاین محصولات هستند.

اما امروزه هزاران وب‌سایت تجارت الکترونیک یا فروشگاه آنلاین وجود دارد پس باید با دقت کافی محصول مناسب برای فروش را انتخاب کنید تا از دیگران و رقبا متمایز شوید.

10 : وب‌سایت‌های خود را جسورانه طراحی کنید

می‌توانید از قالب‌های آماده برای وب سایت استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که هرچه طراحی سایت شما اختصاصی‌تر و جسورانه‌تر باشد قطعاً افراد بیشتری را جذب خواهد کرد.

قالب‌های آماده در ابتدا ارزان هستند اما در عضو شما را متمایز از رقبا نخواهند کرد. پس همین حالا به فکر سفارش طراحی سایت جسورانه و جذاب باشید.

منبع : websitesetup

با تشکر از همراهی شما با بلاگ شرکت طراحی سایت دکمه