ارتباط با ما

info@dokmeh.coð

معرفی بهترین برنامه‌های گواهینامه دیجیتال مارکتینگ در سال 2021

اگر به دنبال بهترین گواهینامه دیجیتال مارکتینگ هستید در این مطلب از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه با همراه باشید تا با بهترین گواهینامه بازاریابی دیجیتال در سال 2021 آشنا شوید.

معرفی گواهینامه دیجیتال مارکتینگ و گواهینامه بازاریابی دیجیتال در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

آیا داشتن گواهینامه دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

ممکن است با دیدن عنوان این مطلب این سؤال به ذهن شما بیاید که آیا داشتن گواهینامه بازاریابی دیجیتال به تنهایی برای حضور در این حرفه کافی است یا خیر؟

در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه یک بررسی جامع روی این موضوع انجام دادیم و همه مواردی را که باید درباره گواهینامه بازاریابی دیجیتال بدانید یاد خواهید گرفت.

در ابتدا بهترین گواهی‌های دیجیتال مارکتینگ که در سال 2021 می‌توانید برای شما مفید باشد را معرفی خواهیم کرد. سپس به بررسی ویژگی‌های هرکدام و مزایای ثبت‌نام در آن‌ها خواهیم پرداخت.

این لیست شامل برترین ها در انواع گواهینامه‌ بازاریابی آنلاین است که توسط مؤسسات معتبر آموزشی، سازمان‌های بازاریابی و دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.

گواهینامه بازاریابی دیجیتال چیست؟

قبل از هر چیز بهتر از است یک توضیح کوتاهی بدهیم که به طور کلی گواهینامه بازاریابی آنلاین چیست. با تکمیل موفقیت‌آمیز الزامات دوره حضوری یا آنلاین بازاریابی دیجیتال، به افراد گواهینامه بازاریابی دیجیتال اعطا می‌شود.

این گواهی تأییدی است بر مهارت‌ها و آموزش‌هایی که فرد در این دوره در رابطه با تکنیک‌ها و استراتژی‌های بازاریابی آنلاین کسب کرده است.

بازاریابان مجاز می‌توانند با استفاده از این گواهینامه خود را از سایر بازاریابان متمایز کرده و شانس استخدام خود را افزایش دهند.

گواهینامه بازاریابی آنلاین همان مدرک بازاریابی دیجیتال نیست و بین این دو تفاوت وجود دارد. می‌توانید با شرکت در یک برنامه منظم دانشگاهی و آموزش در کلاس، معمولاً 4 ساله، مدرک بازاریابی دیجیتال را دریافت کنید و در واقع مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد بگیرید.

برترین گواهینامه بازاریابی دیجیتال در سال 2021

مواردی که در این بخش لیست شده‌اند بهترین گواهینامه‌های بازاریابی آنلاین هستند که می‌توانید در این زمینه دنبال کنید و گواهینامه بگیرید.

 • گواهی بازاریابی دیجیتال گوگل
 • گواهی بازاریابی آنلاین Reliablesoft
 • برنامه استراتژی بازاریابی دیجیتال هاروارد
 • گواهی دیجیتال رسانه و بازاریابی Duke
 • گواهی حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال DMI
 • گواهی متخصص بازاریابی دیجیتال SimpliLearn
 • گواهی تخصصی بازاریابی دیجیتال Coursera
 • گواهینامه بازاریابی دیجیتال OMCP
 • گواهی بازاریابی دیجیتال لینکدین
 • گواهی بازاریابی آنلاین PCM
 • گواهی‌های برنامه کار با فیس‌بوک
 • گواهی بازاریابی گوگل ادز
 • گواهینامه یوتیوب
 • گواهینامه گوگل آنالیتیکس

آیا گواهی بازاریابی دیجیتال ارزشی دارد؟

شما با دریافت گواهینامه بازاریابی آنلاین تبدیل به یک بازاریاب دیجیتال می‌شوید که برای شما مزایا و ارزش‌های زیادی در پی خواهد داشت.

گواهینامه های بازاریابی دیجیتال یک روش عالی برای یادگیری بازاریابی دیجیتال هستند. به‌جای آنکه وقت خود را صرف جستجوی سرنخ‌هایی در مورد چگونگی کارکرد قطعات مختلف سازنده بازاریابی دیجیتال کنید، می‌توانید در یک دوره بازاریابی آنلاین ثبت نام کنید و آموزش عملی کسب کنید.

روش‌های دریافت گواهینامه دیجیتال مارکتینگ

از روش‌های دریافت گواهی شرکت در دوره‌ها و گذراندن دستورالعمل‌های گام‌به‌گام است، این موضوع باعث یادگیری سریع‌تر و مؤثرتر از خواندن پست‌های تصادفی وبلاگ یا تماشای فیلم‌های غیر مرتبط در یوتیوب است.

از متخصصان بیاموزید. هنگامی‌که در یک برنامه گواهی بازاریابی آنلاین ثبت‌نام کنید که توسط بازاریابان دیجیتال باتجربه آموزش داده می‌شود، نه تنها تئوری بازاریابی دیجیتال را یاد می‌گیرید، بلکه نحوه استفاده از آن را در عمل نیز می‌آموزید.

بازاریابی دیجیتال یک رشته کاملاً کاربردی است و مربیانی که سال‌ها تجربه کار در این صنعت را دارند می‌توانند آنچه را باید بدانید به شما آموزش دهند.

مهارت‌های حرفه‌ای خود را ثابت کنید

دریافت گواهینامه دیجیتال مارکتینگ به‌طور خودکار شما را متخصص نمی‌کند، بلکه گامی در مسیر درست است. برای تبدیل شدن به یک متخصص، باید سال‌ها تجربه کار با کمپین‌های بازاریابی دیجیتال و تجارب موفق برای به اشتراک گذاشتن داشته باشید.

اگر تازه می‌خواهید کار خود را شروع کنید و هیچ تجربه کاری ندارید، می‌توانید یک گواهی به کارفرمایان و مشتریان بالقوه نشان دهید تا بدانند که شما مهارت و عزم لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص موفق بازاریابی دیجیتال را دارید. در واقع این یک گواهی یک سرمایه عالی برای رزومه و شغل شما است.

در شبکه اجتماعی اینستاگرام با آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه همراه باشید تا از جدیدترین ها در دنیای مارکتینگ باخبر شوید.

همیشه آپدیت باشید

برنامه‌های محبوب صدور گواهینامه به طور مرتب به‌روز می‌شوند تا شامل آخرین روندها و روش‌های بازاریابی دیجیتال باشند.

هنگام ثبت‌نام در هر دوره‌ای اول اطمینان حاصل کنید که مطالب آن اخیراً به‌روز شده باشد.

دریافت آنلاین گواهینامه دیجیتال مارکتینگ

روش‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید گواهی بازاریابی آنلاین دریافت کنید، یکی از آن‌ها آموزش آنلاین است. اکثر گواهی‌هایی که در این مطلب معرفی شدند به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

یعنی می‌توانید همه این دروس و مباحث را با سرعت و زمان خود به‌صورت آنلاین دنبال کنید.

با داشتن گواهی بازاریابی دیجیتال چه شغلی می‌توانید پیدا کنید؟

تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای که دارای گواهی بازاریابی دیجیتال است، اولین قدم برای شروع کار در دنیای بازاریابی آنلاین است. اما همان‌طور که گفتیم، یک گواهی به تنهایی شما را به یک متخصص بازاریابی دیجیتال تبدیل نمی‌کند.

برای اینکه به یک مدیر بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید و به دنبال مشاغل سطح بالا باشید و حقوق بیشتری دریافت کنید، هم به گواهینامه و هم به تجربه احتیاج دارید.

بنابراین، با داشتن یک گواهینامه بازاریابی یا یک مدرک بازاریابی دیجیتال، می‌توانید یک شغل دیجیتال مارکتر در سطح ابتدایی پیدا کنید.

در عناوین شغلی زیر مشغول شوید:

 • بازاریاب دیجیتال
 • متخصص بازاریابی دیجیتال
 • متخصص بازاریابی محتوا
 • متخصص سئو و بهینه سازی سایت
 • مدیر رسانه‌های اجتماعی
 • مدیر ایمیل مارکتینگ
 • مدیر بازاریابی SEM
 • مدیر تبلیغات کلیکی گوگل
 • متخصص بهینه‌سازی نرخ تبدیل

از کجا می‌توانید مشاغل بازاریابی دیجیتال سطح پایین را پیدا کنید ؟

برای شروع می‌توانید آژانس‌های بازاریابی دیجیتال را در گوگل سرچ کنید و یکی از آن‌ها را برای کار انتخاب کنید. یا می‌توانید آژانس بازاریابی دیجیتال خود را تأسیس کنید و خدمات بازاریابی آنلاین را به مشتریان ارائه دهید.

می‌توانید تبدیل به یک فریلنسر شوید و مشاغل دیجیتال مارکتینگ را در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید و به عنوان فریلنس با آن‌ها کار کنید.

مهم‌ترین نکات قبل از دریافت گواهی بازاریابی دیجیتال

قبل از اینکه در یک دوره ثبت نام کنید لازم است به نکات زیر توجه کنید:

قیمت یک دوره و گواهینامه همیشه منعکس کننده ارزشی نیست که می‌توانید دریافت کنید. آکادمی‌های آنلاین دوره‌های خود را بر اساس عوامل مختلفی می‌سنجند، مثلاً اندازه شرکت، شهرت آن، هزینه‌های کاربردی و غیره. این موضوع باعث می‌شود گاهی اوقات قیمتی که پرداخت می‌کنید خیلی بیشتر از ارزشی باشد که در نهایت دریافت می‌کنید.

به دنبال گزینه‌ای باشید که بازپرداخت داشته باشد. این احتمال وجود دارد که پس از ثبت نام در دوره دریافت گواهی، متوجه شوید که همان چیزی نیست که می‌خواهید.

باید بتوانید پول خود را پس بگیرید. تنها آکادمی‌هایی که گزینه‌های بازپرداخت را ارائه می‌‌دهند، قابل اعتماد هستند.

در دوره‌ای ثبت نام کنید که مرجع باشد، یادگیری بازاریابی دیجیتال یک‌بار مصرف نیست. تماشای فیلم به‌تنهایی کافی نیست زیرا به احتمال زیاد آنچه را در یک درس آموخته‌اید پس از مدت کوتاهی فراموش خواهید کرد.

همیشه این را به یاد داشته باشید که شما به دوره‌ای نیاز دارید که دارای ساختار، متن و محتوای ویدئویی مناسبی باشد که بتوانید هنگام کار در کمپین‌های خود به آن مراجعه کنید.

در مقاله بعدی از بلاگ دکمه ویژگی‌های هرکدام از گواهینامه‌های معرفی شده در این مطلب را به‌طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.