ارتباط با ما

info@dokmeh.co¬

یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه در سال 2021 (بخش دوم)

در مقاله قبلی از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه به معرفی مهارت‌های مورد نیاز برای یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه پرداختیم، حال در این مقاله با ما همراه باشید تا با هرکدام از این مهارت‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای آموزش آن‌ها آشنا شوید.

یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه، تبدیل شدن با متخصص و مشاور بازاریابی دیجیتال در آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه

ابزارهای یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه

همان‌طور که در مقاله قبلی از دکمه یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه در سال 2021 (بخش اول)” اشاره شد، مهارت‌های مورد نیاز برای یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه عبارتند از :

بازاریابی محتوا، بازاریابی داخلی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال.

در ادامه به معرفی هرکدام از این موارد و ابزارهای رایگان برای یادگیری آن‌ها در خانه پرداخته‌ایم.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی در موتورهای جستجو یا SEM (Search Engine Marketing) یکی از مولفه‌های اصلی در یادگیری دیجیتال مارکتینگ است.

SEM ارتباط نزدیکی با SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو و همچنین با گوگل ادوردز دارد.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

سئو سایت یا SEO (Search Engine Optimization) فرآیند بهینه سازی وب سایت است تا در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.

سئو در بازاریابی آنلاین اهمیت خیلی زیادی دارد زیرا می‌تواند ترافیک هدفمند زیادی را به وب سایت شما هدایت کند. این روند در مقایسه با تبلیغات پولی کندتر است اما در بلندمدت می‌تواند نتایج بهتری برای شما و کسب و کارتان داشته باشد.

اگر از مبتدیان بازاریابی دیجیتال هستید، لازم است که بدانید SEO یک رشته ثابت نیست بلکه همیشه در حال تغییر است و باید همواره در آن آپدیت باشید. گوگل سالانه بیش از 255 تغییر در الگوریتم رتبه‌بندی خود اعمال می‌کند.

این موضوع به این معنی است که اگر می‌خواهید شغل SEO را دنبال کنید، باید تغییرات صنعت سئو را کنترل کنید و براساس آن فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کنید.

از منابع زیر می‌توانید به طور رایگان سئو را یاد بگیرید:

How Search Engines Work, How to become an SEO expert, Beginners Guide to SEO, The Complete SEO Course, SEO Training Guide, Search Engine Optimization Starter Guide, Official Google Blog, Search Engine Land, Search Engine Roundtable

تبلیغات کلیکی گوگل (PPC)

بازاریابی برای پرداخت هر کلیک یا گوگل ادورز یکی دیگر از مولفه‌های بازاریابی موتورهای جستجو است. با تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک، می‌توانید سریعتر از سئو به مشتریان هدف خود برسید اما هربار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند، هزینه پرداخت می‌کنید.

در حال حاضر بزرگترین شبکه PPC ، گوگل ادوردز است که به شما امکان می‌دهد تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل، در بخش های مختلف گوگل مانند جیمیل و یوتیوب، و وب سایت‌هایی که در گوگل ادسنس شرکت می‌کنند، نشان دهید.

یادگیری PPC کار دشواری نیست، شما می‌توانید دوره‌های مختلف آنلاین را بگذرانید و طی چند ماه به یک متخصص PPC تبدیل شوید.

دریافت گواهینامه به تنهایی شما را تبدیل به یک مشاور و متخصص بازاریابی دیجیتال نمی‌کند. بلکه باید با مدیریت کمپین PPC کار کنید و تجربه عملی لازم را کسب کنید.

در پایان روز، نقش شما به عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال این است که نتایج PPC را با کانال‌های دیگر مانند سئو یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ترکیب کنید و بهترین نتیجه ممکن را به مشتریان خود ارائه دهید.

از منابع زیر می‌توانید به طور رایگان PPC را یاد بگیرید :

Google Academy for Ads, Google Digital Garage, Google Ads Guide, Bing Ads Guide, SEMRUSH PPC Academy

بازاریابی محتوا

هر کمپین بازاریابی دیجیتال براساس محتوا است. چه سئو باشد، چه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و یا بازاریابی ایمیلی. برای دسترسی و تعامل با مخاطبان هدف خود در کانال‌های مختلف نیاز به محتوا دارید.

یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ در خانه، تبدیل شدن با متخصص و مشاور بازاریابی دیجیتال

بازاریابی محتوا فرآیندی است برای شناسایی، ایجاد و تبلیغ نوع مناسب محتوا برای مخاطبان مناسب و هدفمند برای برند و کسب و کار شما.

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب محتوای خوب، باید مهارت نوشتن، مهارت سئو و همچنین مهارت تحلیلی خیلی خوبی داشته باشید.

از منابع زیر می‌توانید یادگیری بازاریابی محتوا به صورت رایگان را شروع کنید :

Content Marketing Made Simple, Content Marketing Guide, Best Content Marketing Courses

بازاریابی داخلی

در ابتدای این مقاله از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه اشاره کردیم که یک متخصص بازاریاب دیجیتال باید بتواند از تکنیک‌های مختلف بازاریابی آنلاین برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن استفاده کند.

این دقیقا همان چیزی است که در مورد بازاریابی داخلی انجام می‌شود. نقش بازاریابی داخلی یا بازاریابی درونی هماهنگی همه فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال است تا تجربه کاربری مثبتی را فراهم آورد.

هدف کلی این است که یک فرآیند مناسب برای جذب مشتری جدید، تعامل با آن‌ها، جلب اعتماد و جلب رضایت آن‌ها داشته باشید.

شرکت‌هایی که می‌توانند این کار را با موفقیت انجام دهند، سریع‌تر از شرکت‌هایی که کمپین‌های جداگانه‌ای اجرا می‌کنند، مشتری را به خود جلب می‌کنند.

وظیفه شما به عنوان یک مدیر و متخصص بازاریاب دیجیتال این است که اطمینان حاصل کنید همه اهداف تبلیغاتی دیجیتال شما با هم هماهنگ هستند.

برای یادگیری بیشتر در مورد بازاریابی داخلی می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید :

Inbound Marketing Course, Digital Marketing Courses

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی انقدر در میان مردم رواج پیدا کرده است که تصور زندگی بدون فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و غیره دشوار است.

شبکه های اجتماعی بر زندگی ما همچنین بر رویکرد مشاغل برای بازاریابی دیجیتال مسلط شده‌اند.

از آنجا که هدف بازاریابی دیجیتال برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه در کانال‌های مورد علاقه آنها است، شکل جدیدی از بازاریابی متولد شد که به آن بازاریابی در شبکه های اجتماعی می‌گویند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی دقیقا منعکس کننده اسمش است! یعنی بازاریابی در شبکه های اجتماعی مختلف به منظور یافتن و تعامل با مشتریان بالقوه.

فیسبوک با بیش از 3 میلیارد کاربر فعال ماهانه، پرکاربردترین شبکه اجتماعی در جهان است. دنبال کردن دوره‌های آنلاین فیسبوک یک مکان عالی برای شروع یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ و یادگیری بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.

پس از آشنایی با کمپین‌های تبلیغاتی فیسبوک می‌توانید به سمت کمپین‌های لینکدین، پینترست و همچنین توییتر پیش بروید.

برای شروع بازاریابی در شبکه های اجتماعی می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید :

Facebook Online Courses, Twitter Marketing Guide, Pinterest Marketing, LinkedIn Marketing

ایمیل مارکتینگ در یادگیری دیجیتال مارکتینگ در خانه

به باور خیلی از دیجیتال مارکترها زمان بازاریابی ایمیلی گذشته است! اما باور کنید که ایمیل مارکتینگ هنوز نمرده است. علی‌رغم آنچه ممکن است فکر کنید، ایمیل همچنان یکی از موثرترین روش‌های تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری و همچنین تبدیل مشتری‌های موجود به مشتری‌های وفادار است.

برای اجرای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی موفق، ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسید. در غیر این صورت ایمیل‌هایتان به پوشه هرزنامه کاربران خواهد رفت!

شما می‌توانید از ایمیل مارکتینگ به عنوان آخرین ابزار در معمای بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. برای شروع بازاریابی ایمیلی ابتدا باید ابزار مورد استفاده را به خوبی بشناسید و سپس استفاده از آن را یاد بگیرید.

ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال

یکی از مهارت‌های مورد نیاز هر متخصص بازاریابی دیجیتال این است که کار با ابزارهای تحلیلی را یاد بگیرد.

همواره این نکته را در ذهن داشته باشید که نقش یک مدیر بازاریابی دیجیتال این نیست که یاد بگیرد چگونه سئو کند و یا چگونه کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی را اجرا کند.

این وظیفه متخصص سئو یا مدیر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. یک مدیر و متخصص بازاریابی دیجیتال باید بداند چگونه همه فرآیندها را تنظیم کند تا آن‌ها در جهت هدف تعیین شده قرار گیرند.

برای انجام این کار، باید یاد بگیرید که چگونه از ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل داده مانند گوگل آنالیتیکس، گوگل سرچ کنسول استفاده کنید. ابزارهای گزارش داده مانند Google Data Studio و ابزارهای بازاریابی دیجیتال مانند SEMRUSH نیز از سایر ابزارهایی هستند که باید کار با آنها را یاد بگیرید.

منبع : reliablesoft

به منظور آشنایی با سایر نکات کلیدی در یادگیری دیجیتال مارکتینگ در خانه ، در شبکه های اجتماعی با آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه همراه باشید.