ارتباط با ما

info@dokmeh.co

تاثیر نرخ بانس ریت بر دیجیتال مارکتینگ و فروش آنلاین در 2021

در این مطلب از بلاگ دکمه بهترین شرکت طراحی سایت تهران با تاثیر نرخ بانس ریت بر دیجیتال مارکتینگ و وضعیت بازاریابی و فروش آنلاین سایت فروشگاهی، آشنا خواهیم شد.

تاثیر نرخ بانس ریت بر دیجیتال مارکتینگ و فروش آنلاین در بهترین شرکت طراحی سایت تهران

تاثیر نرخ بانس ریت بر دیجیتال مارکتینگ

بانس ریت یا همان نرخ پرش (Bounce rate) به تعداد دفعاتی گفته می‌شود که بازدیدکنندگان وارد یک وب سایت شده باشند و بدون توقف، از آن خارج شوند یا به طور کلی فضای وب را ترک کنند. این عمل به منظور امتیاز منفی برای سایت و در نتیجه کسب و کار و سئو سایت شما تلقی می‌شود.

ربات‌های گوگل به محض مشاهده و ثبت تکرار تعداد دفعات بانس ریت، آن سایت را بنا به دلایل مختلف دچار ضعف و نقصان دانسته و از دسترس کاربران دور می‌کنند. چنین اتفاقی برای دارنده یک سایت که می‌کوشد در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرد یک شکست واقعی محسوب می‌شود.

نرخ بانس ریت چیست؟

یک فروشگاه واقعی را در نظر بگیرید. فروشنده این فروشگاه بهترین اجناس خود را در ویترین قرار داده تا در هر زمان توجه هر رهگذری را جلب کند. بعد از گذشت مدتی مشتری با دیدن آن ویترین خوش آب و رنگ وارد مغازه می‌شود، اما بدون هیچ سوال و جواب و بدون برقراری تعامل با فروشنده از فروشگاه خارج می‌شود.

حتی ممکن است این اتفاق انقدر سریع رخ دهد که مشتری نگاهی گذرا هم به اجناس داخل فروشگاه نینداخته باشد. تکرار این امر نشان می‌دهد که فروشنده در راستای کسب و کار خود درست عمل نکرده است و حتما یک جای کار مشکلی وجود دارد.

حالا همین روایت را در یک سایت فروشگاهی به عنوان فضایی برای کسب و کار در دنیای مجازی و آنلاین تصور کنید. بازدید کننده (مشتری) با جستجوی کلید واژه‌های مورد نظر خود وارد سایت می‌شود، اما به زودی متوجه می‌شود که محتوای سایت پاسخگوی نیازش نیست یا کیفیت مطلوب ندارد.

به همین دلیل خیلی سریع از سایت خارج می‌شود یا به طور کلی صرف نظر کرده و فضای وب را ترک می‌کند. به این واکنش بانس ریت یا پرش سایت گفته می‌شود. موتور جستجوگر گوگل تکرار این واکنش از سوی بازدیدکنندگان را امتیاز منفی برای سایت مذکور در نظر می‌گیرد و رتبه سایت را در فضای دیجیتال کاهش می‌دهد. در نتیجه بر سئو سایت (SEO) تاثیر منفی خواهد داشت.

تاثیر نرخ بانس ریت بر فروش آنلاین

پیش‌تر گفتیم که تکرار نرخ بانس ریت منجر به کاهش رتبه سایت در گوگل می‌شود. هرچه سایت امتیاز منفی بیشتری بگیرد در رقابت با سایت‌های رقیب بیشتر شکست خورده و از دسترس بازدیدکنندگان دورتر می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر با روش های موفقیت در سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ مقاله تاثیر بازاریابی اینفلوئنسری بر افزایش ترافیک سایت از بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه را نیز مطالعه کنید.

در این صورت تعداد بازدیدکنندگان کمتری وارد سایت شده و در نتیجه خدمات و کالای کمتری توسط مراجعه کنندگان مورد استقبال و خریداری قرار می گیرد. این اتفاق همان بحثی است که با عنوان ورشکستگی مالی در دنیای تجارت حضوری از آن یاد می‌شود. موتورهای جستجو نرخ بانس را به دو صورت اندازه‌گیری می‌کنند تا تاثیر آن را بر کسب و کار سایت مشخص کنند.

الف)تاثیر بانس ریت بر کل فروشگاه

سایت موفق باید برای رقابت با سایر سایت‌ها و رقبا همواره فعالیت داشته باشد. این فعالیت اغلب می تواند به صورت تولید محتوا، ایجاد و به روز رسانی لینک‌های داخلی و بارگذاری تصاویر و فیلم‌های آموزشی و سرگرم کننده جذاب ادامه داشته باشد.

چنانچه یک سایت برای مدتی فعالیت خاصی انجام نداده باشد و محتوای تازه‌ای نیز اضافه نکرده باشد و همچنان بانس ریت داشته باشد، یعنی بازدیدکنندگان نسبت به محتوای کلی فروشگاه واکنش منفی نشان داده اند.

در این صورت اداره کننده سایت باید وقت و انرژی بیشتری را صرف سازماندهی و بهبود کیفی تمام محتوای سایت کند. محتوای تازه با سبک و سیاق متفاوت بارگذاری کند و سیاست‌های جذب مشتری را از ابتدا در پیش بگیرد. تنها در این صورت است که می‌تواند از رقبای خود پیشی بگیرد و به اصطلاح در گوگل بالا بیاید.

ب)تاثیر بانس ریت بر یک کالای به خصوص

گاهی گرداننده سایت متوجه می‌شود که بعد از بارگذاری آخرین محتوا یا ارائه آخرین محصول نرخ بازدید سایت پایین آمده و در مقابل نرخ پرش بالا رفته است. این آمار نشان می‌دهد که آن محصول مورد توجه بازدید کنندگان قرار نگرفته است. بنابراین باید خیلی سریع محتوای دیگری را جایگزین آن کند و محصول دیگری را ارائه دهد تا جبران مافات شود.

چنانچه به بانس ریت ناشی از آخرین محتوای سایت توجه نشود، رتبه سایت افت کرده و از دسترس مشتریان دور خواهد شد. سنجش مداوم نرخ بانس منجر به بهبود سئو سایت می‌شود.

سنجش نرخ بانس ریت یکی از راه‌های امدادرسان برای بهبود کیفی وضعیت بازاریابی سایت و فروش آنلاین است. هرچه نرخ بانس ریت کمتر باشد گویای این است که در بازاریابی و جذب مشتری (بازدید کننده) درست عمل کرده اید. نرخ بالای بانس ریت یا پرش سایت هم نشان می‌دهد که سایت محتوای مناسبی ندارد و سئوکار نیز درست عمل نکرده است.

بنابراین باید به صورت مداوم نرخ بانس ریت را بررسی کنید تا با ایجاد تغییرات در محتوای بارگذاری شده بازدیدکنندگان بیشتری را قانع کنید که در سایت شما وقت بگذرانند.

تماس با بهترین شرکت طراحی سایت تهران

برای پایین آوردن نرخ بانس ریت سایت همواره نیاز به محتوای جذاب و یک سئوکار حرفه‌ای دارید. تیم تولید محتوا و سئو بهترین شرکت طراحی سایت تهران دکمه آماده است تا در این زمینه و موفقیت در بستر دیجیتال مارکتینگ شما را یاری کند و در مدت زمان کوتاهی نرخ پرش سایت شما را پایین آورد.

به این منظور ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و آنچه از یک سایت موفق انتظار دارید را به کارشناسان فنی آژانس دیجیتال مارکتینگ دکمه بسپارید.